Президента просять присвоїти звання Героя України волинянину Андрію Снітку

Електронну петицію з проханням присвоїти звання Герой України загиблому бійцю полку «Азов» Андрію «Хомі» Снітку зареєстрували на сайті Президента України. Порошенко розгляне пропозицію, якщо під нею зберуть 25 тисяч підписів.

Петицію зареєстрував на сайті 9 грудня побратим «Хоми», боєць «Азову» Сергій Ващук.

До кінця терміну збору підписів залишився 91 день. Підтримати звернення можна тут.

Андрій Снітко вступив до «Азову» у травні 2014 року у числі перших добровольців. Загинув 20 серпня 2014 року біля Іловайська.

«При виконанні бойового завдання він разом з двома побратимами потрапив у засідку. У бік бійців полетіли гранати. Андрій, не задумуючись, ліг на гранату грудьми і ціною власного життя врятував двох своїх друзів.
Просимо віддати належне героїчному вчинку Андрія і надати йому звання Героя України»,- йдеться у петиції.

«Починаючи від осені минулого року ми з побратимами, волонтерами та іншими не байдужими людьми оббили купу чиновницьких порогів, зробили безліч звернень до депутатів і рад різних рівнів. Андрія включали до списків представлення до нагород, були звернення народних депутатів, але нічого не давало результатів», – розповів Сергій Ващук.

Сьогодні побратими бійця написали петицію до Президента. Усіх закликають підтримати звернення.

«Коли це звернення набере 25 тисяч підписів, на нього змушені будуть дати публічну відповідь. Тоді ми дізнаємось, чому “наша” влада не хоче визнавати подвигу нашого побратима Андрія “Хоми” Снітка, який ціною власного життя, накривши своїм тілом ворожу гранату врятував не одне життя», – підсумував автор петиції.

Нагадаємо, волонтери та побратими загиблого воїна декілька разів зверталися до керівництва Волинської облдержадміністрації та народних депутатів з проханням вплинути на нагородження бійця.