У Волиньраді хочуть запровадити Бюджетний регламент

Депутати від «Самопомочі» в обласній раді запропонували прийняти бюджетний регламент – документ, в якому було б визначено порядок і строки складання, розгляду, затвердження бюджету, а також організацію його виконання.

Відповідний запит до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика озвучив під час сесії обласної ради депутат від «Самопомочі» Михайло Імберовський. Його підтримали 44 депутати, – повідомили у прес-службі партії.

У запиті йдеться про те, щоб голова ОДА дав доручення департаменту фінансів ознайомитись із проектом рішення, який підготувала «Самопоміч», і внести свої пропозиції. Після цього проект винесуть на голосування на черговій сесії.

«Самопоміч» прагне не кулуарно винести проект рішення на розгляд, а врахувати думки кваліфікованих експертів, тому спочатку депутати від партії подали запит для можливості ознайомитись з ним усім зацікавленим та долучитись до обговорення. Як йдеться у проекті рішення, бюджетний регламент – це той інструмент, який допоможе упорядкувати процес формування та використання фінансових ресурсів територіальних громад області, а також регламентуватиме взаємовідносини між різними учасниками бюджетного процесу.

Станом на сьогодні процеси формування та використання фінансових ресурсів не упорядковані, а взаємовідносини між радою, депутатами ради та іншими учасниками бюджетного процесу складаються, скоріше, «за усталеною практикою», ніж відповідно до чіткої та однозначної процедури.

«Сьогодні внаслідок бюджетної децентралізації місцеві бюджети отримують додаткові кошти. Відповідно, питання врегулювання бюджетного процесу на місцевому рівні потребує якнайшвидшого вирішення. На сьогоднішній день місцеві бюджети не стимулюють розвиток громад і не задовольняють потреби населення у послугах. Але й громадяни зі свого боку майже не беруть участі в обговоренні і прийнятті рішень, які стосуються місцевих бюджетів. Через це виникає проблема у відносинах між населенням та керівниками і представниками органів місцевої влади. На нашу думку, бюджетний процес має бути побудований на принципах цільового використання коштів, збалансованості, обґрунтованості, ефективності і, що найбільш часто упускається, на принципах публічності та прозорості, на чому, власне, наголошує Бюджетний кодекс України», – підсумував під час сьогоднішнього виступу в раді Михайло Імберовський.

Як зазначають у «Самопомочі», бюджетний регламент міститиме:

– порядок підготовчих робіт з підготовки проекту рішення ради про бюджет;

– порядок складання проекту місцевого бюджету його розгляду та затвердження;

– порядок виконання бюджету та внесення змін до нього;

– порядок контролю за виконанням бюджету.

Таким чином, затвердження Бюджетного регламенту має стати додатковим механізмом забезпечення прозорості бюджетного процесу, залучення у цей процес всіх зацікавлених сторін.