Суд у над бійцями Володимирі: захист просить «полегшити справу»

Захисник двох бійців Андрій Баришніков подав до суду клопотання щодо перекваліфікації справи зі статті 28 частини 2 частини 3 статті 409 КК статтю 28 частина 2 частина 2 статті 409. Це передбачає кваліфікацію обвинувачення не як тяжкий злочин, а як злочин середньої тяжкості.

Про це стало відомо 8 грудня під час судового засідання у справі 22-ох бійців 51-шої бригади.

Тож адвокат подав клопотання про зміну кримінально – правової кваліфікації. Якщо задовольнить клопотання, то діяння, яке інкримінують бійцям із категорії тяжкого злочину у середньої тяжкості.

«Частина друга передбачає інші підстави для кримінальної відповідальності», – наголосив баришніков.  Адвокат пояснює , що є питання щодо бойових наказів та розпоряджень,  у жодному з них не міститься інформації про час їх видання. Також невідомо, чи було доведено належним чином інформацію з наказу до командирів та  бійців.

Військовий прокурор Владислав Зубков відповів, що йому достеменно невідомо, чому відсутні штампи про час видання та доведення наказів до виконавців. Щоб уточнити цю інформацію необхідно надсилати запит у військову частину.

Баришніков повідомив, що обвинувачення бійців ґрунтується на основі бойових розпоряджень, виданих для 51-шої на 71 ОМБР. Проте у самих розпорядженнях міститься неточна інформація. Зазначені докази вказують на наявність дій, що несуть ознаки провадження 3 частини статті. Проте текст бойового розпорядження не є конкретним та не вказано на яких розвідданих ґрунтується розпорядження.

Адвокат також навів ряд неточностей у документах – наприклад те, що бригада мала керуватися картою масштабу 1:100 тисяч. Картами такого масштабу можуть користуватися лише для сектору, бригади мали б отримати карту принаймні 1:50 тисяч. Бійці мали починати рухатися після сигналу – проте не вказано, ні яким має бути сигнал та хто мав віддати наказ.

Зі змісту розпоряджень невідомо також, яким чином мали діяти бійці, тобто не вказаний алгоритм виконання розпорядження. Тож  формулювання дозволяє ставити під сумнів можливість виконання бойового розпорядження.

«На позицію захисту докази не є достатньо обґрунтованими, і в даному разі це дозволяє на підставі статті 62 Конституції Всі сумніви стосовно доведеності вини та належності доказів тлумачаться на користь підзахисних. Тому це дозволяє нам ставити питання про те, щоб змінити кримінально-правову кваліфікацію», – вважає адвокат.

Суд оголосив перерву у засіданні до 11 години 27 січня, щоб  дати можливість стороні обвинувачення ознайомитися з клопотанням.

Якщо справу перекваліфікують, то прокуратура має представити новий обвинувальний акт за частиною 2 статті, то прокуратура має представити новий обвинувальний акт, а  захист зможе ставити питання про звільнення від кримінальних відповідальності або застосування іншого закону.