Пукач переконує, що оговорив себе під тиском

Зізнання у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе із екс-генерала МВС Олексія Пукача вибили шантажем і тиском. Про це заявив сам засуджений під час розгляду апеляції на його вирок, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Колишній керівник зовнішньої розвідки МВС твердить, що його змушували обмовити себе та інших людей, аби тільки він не називав справжніх замовників убивства опозиційного журналіста 15 років тому.

“Я оговорив себе, щоб не оговорити інших. Під тиском, шантажем, коли йшла кров носом. Ніяких доказів у прокуратури не було, в Печерського суду не було. Завозили людей невідомих і я визнав сфабриковану справу”, – заявив Пукач на суді.

7 грудня Апеляційний суд Києва розглядав клопотання потерпілого Подольського щодо виклику в суд як свідків Леоніда Кучму, Володимира Литвина, Юрія Луценка, екс-голів СБУ Леоніда Деркача та Валентина Наливайченка та інших чиновників високого рангу. Прокуратура вважає, що в межах даної апеляції викликати згаданих осіб не варто, а от засуджений Пукач – іншої думки. Свою ухвалу суд пообіцяв оголосити у вівторок.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

За звинуваченням у вбивстві Гонгадзе у 2005 році Олексій Пукач був оголошений в міжнародний розшук. Силовики упіймали його тільки у 2009-му. У січні 2013-го Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного ув’язнення, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе.

Але і сам Пукач, і родина Гонгадзе оскаржили вирок. За словами вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка – замовників вбивства.

Одним із них, за словами ще одного постраждалого від рук Пукача журналіста – Олексія Подольського – може бути другий президент Леонід Кучма. На причетність Кучми до резонансного злочину вказував і сам Пукач, який після оголошення вироку заявив: “Хочете знати мотив і участь – запитайте у Кучми і Литвина”.

Однак, кримінальну справу проти Кучми, підозрюваного у замовленні вбивства Гонгадзе, було закрито. За словами колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, за те, щоб про справу “забули” було отримано хабар в розмірі мільярда доларів.

Залишається недоведеним факт причетності до вбивства Гонгадзе екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Він і Кучма, за словами Пукача, повинні були опинитися разом з ним у клітці для засуджених після вироку у справі про вбивство журналіста.