Українського продовольства може побільшати у Туреччині

В Україні незабаром подешевшають овочі та фрукти, які йдуть із Туреччини. Такий прогноз експертів. Це станеться через торговельні санкції Кремля. Поки Росія карає таким чином не тільки турків, а й своїх підприємців і простих громадян, Україна може зіграти несподівану роль у російсько-турецькій економічній війні.

Як обставини грають на руку Україні, йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.
24 листопада російський літак-бомбардувальник порушив повітряний простір Туреччини і був збитий турецьким літаком-винищувачем. Та російсько-турецьке загострення на сирійському кордоні цілком може дати переваги Україні у відстоюванні своїх інтересів.
“Вона їх уже отримує. Багато хто швидко охолов у цій ситуації зі збитим російським бомбардувальником з приводу того, до якої міри можна співробітничати з Росією в Сирії, до якої міри її взагалі можна допускати до якихось серйозних міжнародних коаліцій, які ставлять великі завдання, чи може бути Росія прогнозованою, чи може вона бути передбачуваною. Знову ж таки порушується питання відсутності довіри до Росії, до її керівництва. Це грає на руку Україні, цим абсолютно правильно і потрібно користатися. Наскільки ми бачимо, українське керівництво це розуміє”, – говорить генконсул України в Стамбулі в 2010-2014 роках Богдан Яременко.
Кремль вирішив мститись і почав розривати всі торговельно-економічні стосунки з Анкарою. Зупинені всі спільні проекти – від газопроводу через Чорне море до автомобільних перевезень. Насамперед, Москва традиційно покарала власних громадян, заборонивши ввезення турецьких курятини, квітів, помідорів, капусти, огірків, ягід, апельсинів, мандаринів, яблук, абрикосів, персиків. Словом, того, до чого росіяни вже звикли. Це втрати для обох сторін на мільйони доларів. Росія вирішила втратити навіть мільярди, готуючись припинити комерційні поставки зерна туркам, а це вже ризик голоду для них. Україна одразу вступилася за сусіда.
“Ми, з нашого боку, готові підставити плече. Сказати, що Туреччина також буде з хлібом. З кукурудзою. З олією. Ми готові вдвічі-втричі збільшувати поставки Туреччині, тим самим гарантуючи торгівельну безпеку Туреччини”, – заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.
Ініціатива Павленка підкріплена фактами. 2015-й в Україні видався врожайним. Про це говорить і міністр, і фермери. Уже третій рік поспіль українська земля родить понад 60 мільйонів тонн різного зерна. Аби задовольнити внутрішній попит, потрібно менше, ніж половина. Решту Україна частково відкладає в стратегічний резерв, залишки продає, і це – високоякісна пшениця.