Палки для Романюка: хто не підтримав заступників мера Луцька

Хоча всі депутати Луцької міськради перед виборами обіцяли перестати «гратися в політику», вже перша сесія показала, що результати їх голосування визначає не тільки думка про громаду, а й певні внутрішні домовленості, квотні розподіли, політичні вподобання та антипатії.

Ключове голосування за заступників міського голови 3 грудня показало, що нинішній мер Микола Романюк має лише одного постійного союзника в раді – «Об’єднання «Самопоміч». Натомість після «провалу» кандидатури Богдана Гончарука Романюк обурився, що депутати починають роботу із «вставляння палок в колеса міському голові».

Отож, проект рішення за основу підтримали 32 депутати, секретар Юлія Вусенко («Самопоміч») та міський голова, а 9 депутатів утрималися. Це «укропівці» Борис Смаль, Микита Рабан, Ігор Поліщук, Вікторія Побережна, Олександр Кравченко, Юлія Дацюк, Олександр Волинець, Юрій Безпятко та Сергій Балицький. Цікаво, що інші 6 членів фракції проголосували «за». Нагадаємо, «Укроп» єдина політсила в раді, які задекларувала свою відмові від співпраці із промерською «Солідарністю».

За кандидатуру Тараса Яковлева проголосували 27 депутатів, Юлія Вусенко та мер. Із них лише один «укропівець» – Олександр Волинець. Не голосував «укропівець» Сергій Шкода, натомість його партнери по фракції Борис Смаль, Микита Рабан, Ігор Поліщук, Вікторія Побережна, Олександр Кравченко, Юлія Дацюк, Юрій Безпятко, Сергій Балицький, Сергій Савчук, Микола Дендіберін, Орися Залевська, Петро Бойко та Тетяна Янчук утрималися.

У цьому голосуванні «Самопоміч» не зробила ставку на політичні мотиви. Адже ще перед першим туром місцевих виборів Яковлев із скандалом покинув політсилу та назвав її «проектом». Голосування Волинця поки не означає його прихильність до команди Миколи Романюка. Можливо новообраний депутат просто не зорієнтувався у політичних «розкладах» чи не розібрався із технікою.

3214-848x565

Луцька міська рада: фракція “Батьківщини” спілкується з “самопомічанами”

За Сергія Григоренка проголосували 23 депутати, Юлія Вусенко та мер. Проти голосували 3 члени фракції РПЛ Аркадій Соломатін, Костянтин Петрочук та Сергій Була, а також «укропівець» Сергій Савчук. Утрималися 14 «укропівців» – Олександр Волинець, Борис Смаль, Микита Рабан, Ігор Поліщук, Вікторія Побережна, Олександр Кравченко, Юлія Дацюк, Юрій Безпятко, Сергій Балицький, Сергій Савчук, Микола Дендіберін, Орися Залевська, Петро Бойко та Тетяна Янчук. Григорій Пустовіт не голосував за кандидатуру Григоренка.

Чим Григоренко не вгодив радикалам, наразі невідомо. Натомість неголосування Пустовіта можна пояснити внутрішнім конфліктом у «Батьківщини», адже під час виборів Сергій Григоренко від імені міської організації партії підтримав кандидата Миколу Романюка, а тепер іде працювати його заступником. Натомість у Пустовіта та лідера обласного штабу «Батьківщини» однозначної прихильності до Миколи Романюка не було.

За Богдана Гончарука голосували 14 депутатів, Юлія Вусенко та мер. Проти проголосували укропівці Сергій Шкода, Тетяна Янчук, Сергій Балицький, Микита Рабан, Олександр Волинець, народноконтролівці Анна Мовяк, Олександр Лазука, Павло Данильчук. Не голосували свободівець Богдан Вавринюк, білосердечні Григорій Пустовіт, Валерій Бондарук, Майя Шостак. Утрималися білосердечний Андрій Козюра, свободівець Віктор Ящук, Микола Федік, Богдан Богонос, Микола Романюк, укропівці Борис Смаль, Сергій Савчук, Ігор Поліщук, Вікторія Побережна, Олександр Кравченко, Орися Залевська, Микола Дендіберін, Юлія Дацюк, Петро Бойко, Юрій Безпятко та Сергій Балицький.

Утрималися свободівці Віктор Ящук, Микола Федік, Микола Романюк, Богдан Богонос, білосердечний Андрій Козюра, укропівці Борис Смаль, Сергій Савчук, Ігор Поліщук, Вікторія Побережна, Олександр Кравченко, Орися Залевчська, Микола Дендіберін, Юлія Дацюк, Петро Бойко та Юрій Безпятко.

2101-848x565

Луцька міська рада: перерва в роботі сесії

Напередодні голосування репутацію Гончаруку опоненти зіпсували заявами про прихильність до антиукраїнської організації Віктора Медведчука «Український вибір». Хоча сам кандидат цю інформацію під час однієї із комісій спростував та пояснив, що свого часу просто невдало сфотографувався на фоні банера організації.

А ще Гончаруку нагадали про причетність до партії «Сильна Україна».

У підсумку його традиційно не підтримали укропівців, а «Народний контроль», «Свобода», «Батьківщина». Напередодні голосування Павло Данильчук поцікавився, як Гончарук буде підтримувати програму національно-патріотичного виховання після звинувачення у причетності до «Українського вибору». Саме ж голосування по Гончаруку мер назвав «палкою в колеса», адже таки хотів зробити свого багаторічного радника Богдана Гончарука заступником.

За кандидатуру Юрія Моклиці проголосували 25 депутатів, Юлія Вусенко та мер. Не голосував білосердечний Григорій Пустовіт, утрималися всі укропівці: Олександр Волинець, Борис Смаль, Микита Рабан, Ігор Поліщук, Вікторія Побережна, Олександр Кравченко, Юлія Дацюк, Юрій Безпятко, Сергій Балицький, Сергій Савчук, Микола Дендіберін, Орися Залевська, Петро Бойко, Сергій Савчук та Тетяна Янчук, а також білосердечний Андрій Козюра.

Ще до голосування йому, а також Тарасу Яковлеву, задекларував підтримку «Народний контроль». Хоча їх лідер Павло Данильчук поставив кандидату досить гостре запитання: чи буде Моклиця іти із посади після можливого розпаду коаліції у Верховній Раді, зважаючи на те, що приналежний до «Народного фронту» та є помічником Ігоря Лапіна. Хоча сам Юрій Моклиця заявив, що призупинив членство у партії та може взагалі вийти із «Народного фронту», якщо він буде проектом «під одну людину».

1222-848x565

Луцька міська рада: ось так виглядає пульт для голосування

За Юрія Вербича проголосували 24 депутати, Юлія Вусенко та мер. Утрималися 14 укропівців: Олександр Волинець, Борис Смаль, Ігор Поліщук, Вікторія Побережна, Олександр Кравченко, Юлія Дацюк, Юрій Безпятко, Сергій Балицький, Сергій Савчук, Микола Дендіберін, Орися Залевська, Петро Бойко, Сергій Савчук та Тетяна Янчук, також 3 народноконтролівці: Аннна Мовяк, Олександра Лазука та Павло Данильчук. Не голосував укропівець Микита Рабан.

Голосування за нього було прогнозованим, адже «Народний контроль» заявив, що не підтримає нового-старого заступника, ще до початку голосування, а укропівці не підтримують пропозиції мера принципово.

Під час підсумкового голосування за всіх заступників, крім Богдана Гончарука, за проголосували 28 обранців. Утрималися лише всі 15 укропівців. Проте на наступну сесію Миколі Романюку доведеться знову шукати компромісну фігуру п’ятого заступника. Адже відмовившись від його призначення. Мер покаже свою слабкість, тобто відмовитися від свого бачення розподілу обов’язків. А обравши кандидата лише за власним вибором, ризикує не вгодити ситуативній більшості.

Антон БУГАЙЧУК

Фото Павла Березюка