Активісти просять вшанувати загиблого Героя із Волині

Активісти просять керівництво Волинської облдержадміністрації посприяти пришвидшенню нагородження героїчно загиблого волинського бійця полку «Азов» Андрія Снітка орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Волонтери Волинського координаційного центру допомоги учасникам АТО, бійці полку «Азов» та представники Цивільного корпусу «Азов» Волинь навідалися до Волинської обласної державної адміністрації 7 грудня.

Активісти просять пришвидшити процес присвоєння нагороди бійцеві – 25 січня 2015 року Снітку виповнилося б 20 років. Тож вони сподіваються, що загиблого воїна нагородять до цієї дати.

«Ми будемо домагатися державного визнання посмертно Андрія Снітка – бійця полку «Азов», який 20 серпня 2014 року добровільно накрив гранату власним тілом та врятував двох побратимів», –  розповіла волонтерка Надія Дударь.

Вона додала, що волонтери вже неодноразово приносили в облдержадміністрацію звернення на ім’я губернатора з проханням подати Снітка у списках на нагородження. Також волонтери зверталися до народних депутатів з проханням вплинути на ситуацію.

«Згідно відповіді Володимира Петровича 6 травня на депутатське звернення Ігоря Гузя було сказано, що Снітко в числі інших нагород був поданий у списку в Адміністрацію Президента відносно нагородження орденом «За Мужність», – каже волонтерка. Проте відтоді загиблого воїна нагородили лише внутрішньополковою нагородою, та так і не відзначили на державному рівні.

Активісти та бойові побратими загиблого поспілкуватися із головним спеціалістом з питань оборонної роботи апарату ОДА Віктором Шрамком. Він повідомив, що питання стосовно Національної гвардії не входять до його компетенції, проте він триматиме ситуацію на контролі. Посадовець додав, що останнім часом не мав контактів з Адміністрацією Президента щодо Снітка, тож не знає, на якій стадії знаходиться процес нагородження.

Проте Шрамко вважає, що вплинути на ситуацію можна вплинути лише «хвилею».

«Сюди має входити громадськість, керівництво «Азову», адміністрація, в тому числі районна і обласна, і за місцем його проживання», – підсумував головний спеціаліст з питань оборонної роботи апарату ОДА.

Бійці «Азову» кажуть, що будуть відстоювати честь свого побратима та добиватися його нагородження через усі можливі інстанції.

Результатом зустрічі стала домовленість, що до 10 грудня волонтери подадуть в облдержадміністрацію звернення на ім’я губернатора від громадських організацій Волині та волонтерів з проханням нагадати Президенту про необхідність визнання на державному рівні волинського Героя Андрія Снітка.