РФ посилює військо у Сирії

Росія збільшує військовий контингент у Сирії. Місцеві правозахисники і американські чиновники розповідають, що крім основної авіабази в Латакії, росіяни влаштувалися на аеродромі в місті Хомс та перекинули війська на базу в Тіясі, йдеться в сюжеті ТСН.
З останньої бомбардувальники вже здійснювали бойові вильоти. А президент РФ Володимир Путін у Москві нагородив відзнаками льотчиків, які беруть участь у військових діях у Сирії.

“Те, що ви там робите – це прямий захист вашої країни. Це не вигадані речі. Я не зі стелі це взяв”, – заявив Путін.

Тим часом Туреччина продовжує наполягати на тому, що РФ знищує не ІДІЛ, а помірковану сирійську опозицію. А від авіанальотів перепадає й мирним жителям.

“Коли вони сказали, що б’ють по ІДІЛ, ми терпляче спостерігали, як на голови невинним громадянам, що жодного стосунку до ІДІЛу не мають, падали бомби, як в туркменських горах винищували туркменів. Але ані наше сумління, ані наша історія, ані наша свідомість не дозволяє відкривати кордон для літаків, які бомблять невинних людей”, – заявив прем’єр-міністр Туреччини Ахмед Давутоглу.

Стосунки РФ і Туреччини й далі перебувають у важкій кризі. Переговори міністрів закордонних справ у Белграді результату не дали.

“Нічого нового не почув”, – прокоментував їх головний російський дипломат Сергій Лавров.