Спеціалісти назвали ціну енергомосту в Крим

Щонайменше в мільярд доларів обійдеться Росії електрифікація Криму. Це тільки скромні підрахунки вартості першого етапу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

“Ми стаємо свідками історичного моменту – завершення енергоблокади Криму”, – раділи російські телевізійні пропагандисти в сюжетах про запуск Володимиром Путіним енергомосту. При цьому не надто зважаючи на темряву довкола, котру так і не освітила рятівна нібито російська електроенергія.

Фахівці ж від переможних промов утримуються. Кажуть, екстремальний порятунок Криму влетів Кремлю в копієчку. Росія для енергомосту використала китайський кабель і монтажників – сама таких технологій не має. На цей кабель існує черга, тому Москві довелося добряче переплатити, аби зробити все швидко.

Цей проект у разі успіху покриє лише 15% потреби півострова в електриці. Надалі потрібно буде розвивати мережі в Керчі, будувати трансформаторні підстанції та займатися власним виробництвом на парогазових станціях, які ще потрібно звести та протягнути до них з Росії газогін, бо кримського палива не вистачить. Усе це потребує часу та інвестицій. Не менше двох-трох років, а кошторис вимірюватиметься десятизначною сумою в доларах США.

Разом із тим, Крим не помітив ефекту від розрекламованого “енергомосту Путіна”. Проблеми зі світлом на півострові як були, так і залишилися.