Чоловіку, який скоїв яєчний теракт у Луцьку, дали півроку

Хлопцеві, який обляпав екс-президента Польщі у Луцьку яйцем, призначили покарання.

Про це інформує Польське радіо.

Півроку позбавлення волі із перенесенням виконання вироку на 2 роки і сплата 2 тис злотих штрафу встановив громадянинові України Іванові С. варшавський суд за зневагу до попереднього президента Польщі Броніслава Коморовського, об плече якого зловмисник розбив яйце.

Такий неправомочний вирок оголосив сьогодні Окружний суд у Варшаві за відсутності С., який не приїхав з України. Суд визнав необов’язковою його присутність, оскільки його відповідним чином повідомили про судове слухання. Сьогодні суд відкрив засідання, вислухав обвинувальний акт і після не цілої години оголосив вирок.

У заключній промові польський прокурор попросила для С. покарання у вигляді 4 місяців позбавлення волі із перенесенням вироку на 2 роки і сплату 2 тис злотих штрафу, а також публікації вибачень за власний кошт у двох польських виданнях.

Нагадаємо, інцидент трапився в липні 2013 року у Луцьку під час візиту Броніслава Коморовського для вшанування 70. роковин Волинської трагедії. В момент, коли польський президент розмовляв із місцевими мешканцями після богослужіння, молодий чоловік розбив на його плечі яйце. Охорона відразу повалила його на землю, після чого він був затриманий міліцією.

Напад засудило українське Міністерство закордонних справ. Сам Коморовський закликав не надавати інцидентові особливого значення. Кілька днів після події український суд за хуліганські дії покарав українця роком позбавлення волі умовно.

Незалежно від того, слідство розпочала польська прокуратура у Варшаві. Порушник зізнався у скоєному, за що його загрожувало 3 роки в’язниці. У поясненнях він запевнив, що хотів висловити свій спротив проти розповсюдженої в польських ЗМІ думки, що Волинська трагедія «була геноцидом виключно польського народу, адже постраждали також українці».

45064-1u