Луцькраду просять «притиснути» псевдоволонтерів

Виконком Луцькради просять визначити місця для благодійної та волонтерської діяльності.

Про це йдеться на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

Луцький активіст та борець з псевдоволонтерами Сергій Абрам подав петицію щодо врегулювання проблеми з діяльністю сумнівних благодійних фондів та недобросовісних громадських організацій, які збирають гроші у скриньки на вулицях міста.

«Кошти ніби збирають на потреби АТО, дітям учасників АТО, для хворих дітей і т.д.
Під час перевірки документів неодноразово були ситуації що людям, котрим збирали кошти, не були повідомлені про це, або ж вони просто не отримували ці кошти від таких «благодійників». Також дані «волонтери» – збирачі зі скриньками, доставляються небайдужими активістами до міськвідділу міста, через ряд фактів, котрі свідчать про те, що даний фонд веде шахрайську діяльність», – пише Абрам.

За словами активіста, у місті є прозорі та чесні громадські та волонтерські організації. Однак, псевдоволонтери «кидають на них тінь».

Як стверджує лучанин, правоохоронці не мають достатніх підстав, щоб припинити діяльність шахрайських фондів.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ ЛУЧАН

«Єдиним вирішенням даної проблеми, на сьогодні, є впорядкування діяльності по збору коштів з громадськими організаціями та благодійними фондами на території міста Луцьк. Тому, пропонується Виконавчому комітету прийняти вішення «Про визначення місць для здійснення благодійної та волонтерської діяльності в місті Луцьк», у якому визначити критерії для надання дозволу на збір коштів та чітко визначити місця для відведення цієї діяльності», – йдеться у петиції.

Активіст пропонує запровадити такі вимоги та процедури надання дозволів для громадських організацій та благодійних фондів:

  • Надання установчих документів: статуту, свідоцтва про державну реєстрацію та заяви;
  • надання інформацію про засновників та керівників громадської організації чи благодійного фонду;
  • надання звітів про діяльність

У петиції вимагають, аби процедура видачі дозволу була максимально швидкою та прозорою та передбачала відкликання цього дозволу у будь який момент.

 Щодо місць для збору коштів, то Абрам запропонував: Театральний майдан, зупинку «Там-Там»у напрямку проспекту Перемоги та Київський Майдан.

Збирати гроші у транспорті, в торгівельних закладах на залізничному та автобусних вокзалах та станціях пропонують заборонити.

Наразі за петицію проголосувало лише 5 людини з 300 необхідних. До завершення збору голосів за цю пропозицію залишилося 14 днів.

Підписати петицію можна тут.