Луцькі депутати підтримали 4 із 5 кандидатів у заступники Романюка

Більш як половина депутатів Луцької міськради підтримали кандидатури 4 із 5 заступників міського голови.

Тараса Яковлева підтримали 29 депутатів, Сергія Григоренка – 24, Богдана Гончарука – лише 16, Юрія Моклицю – 26, Юрія Вербича – 25. Таке рішення прийняли під час сесії 3 грудня.

Романюк запропонував кандидатуру свого першого заступника ‒ Тараса Яковлева, який і раніше обіймав цю посаду. Він куруватиме сферу житлово-комунального господарства, муніципальну поліцію, містобудування та архітектуру, земельні ресурси, економічну політику, управління міжнародного співробітництва та капітальне будівництво. У підпорядкуванні Яковлева будуть КП «Водоканал», ДКП «Луцьктепло», ЛСКАП «Луцькспецеомунтранс», житлово-комунальні підприємства, Луцький спецкомбінат побутового обслуговування та КП «Луцьксвітло».

У своєму виступі Яковлев проанонсував залучення у місто 600 мільйонів гривень інвестицій, 200 мільйонів із яких – безповоротні кошти, а ще розвиток інфраструктурних та транскордонних проектів.

Микита Рабан запитав Яковлева, як він збирається вирішувати проблему 26 квартир на Шевченка, 37а, які досі залишаються без опалення. Яковлев відповів, що поставити у цих квартирах опалення за бюджетні кошти – неправильний підхід, але вони будуть індивідуально працювати із жителями кожної квартири. Ігор Поліщук нагадав про скандал щодо КП «Луцькводоканал», яке нібито безпідставно заплатили 1,7 мільйона гривень за юридичні послуги. Яковлев відповів, що насправді на підприємстві ніяких зловживань фінінспекція не виявила. Він назвав нинішнього директора Івана Коручка професійною людиною.

Олександр Волинець запитав, коли вирішать проблему «прокладки» Волинської облспоживспілки. Яковлев відповів, що невпевнений у прибутковості комунального ринку як альтернативи облспоживспілці.

На запитання Павла Данильчука про бездіяльність «архітектурного» управління міськради щодо незаконних забудов Яковлев пообіцяв зайнятися реформуванням цього відомства. На запитання Бориса Смаля щодо долі працівників та майна «жеків» після ліквідації Яковлев відповів, що їх майном буде розпоряджатися рада, однак підприємства доведеться ліквідувати, якщо їх послуги не будуть затребувані.

Іще одним заступником мера стане екс-секретар міської ради минулої каденції, радник міського голови Сергій Григоренко. Він куруватиме сферу соціальної політики, управління майном міської комунальної власності, туризм і промоцію, розвиток підприємництва і реклами, транспорт і зв’язок. Григоренкові підпорядковуватимуться міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КП «Центр туристичної інформації та послуг, «Луцькреклама», «Автопарксервіс» та Луцьке підприємство електротранспорту. У своєму виступі Григоренко пообіцяв слідкувати за режимом роботи торгівельних закладів, дбати про розширення міста, забезпечувати підтримку родин бійців АТО та самих бійців, працювати над перенесенням «Старого» ринку, однак тільки в результаті переговорів із підприємцями. Також Григоренко обіцяє збільшення кількості тролейбусів (до кінця року із 45 до 49), проводити виїздні Дні депутата.

Григорій Пустовіт запитав Григоренка, чи знає він про прийдешній страйк ЛПЕ та важкий стан на підприємстві. Григоренко відзначив, що заборгованість із зарплати справді є, її поступово виплачують, однак місто поки не може купляти нові тролейбуси, тому купує польські. Ігор Поліщук заявив, що польські деталі до тролейбусів, які місту дають безкоштовно, один із підприємців ставить на баланс, а потім перепродає ЛПЕ. Григоренко пообіцяв «розібратися».

Микита Рабан запитав, чи готовий Григоренко до непопулярних рішучих дій із перенесення Старого ринку. Григоренко відповів, що у 2009 році проти перенесення вийшли більше 1000 людей, тому депутати не змогли прийняти рішення. Тому Григоренко вважає, що потрібно обов’язково радитися із підприємцями.

Ще одним заступником Романюка може стати його помічник Богдан Гончарук, який куруватиме культуру, охорону здоров’я, освіту, зв’язки з громадськістю, діяльність відділу сім’ї та молоді. У його віданні будуть всі заклади медицини, культури, школи, садочки та установи позашкільного виховання, комбінат шкільного харчування та комунальна газета «Луцький замок». Гончарук обіцяє посилення національно-патріотичного виховання, створення додаткових місць у ДНЗ, покращення кості харчування у школах та ДНЗ, добудову школи №27 та краще облаштування навчальних закладів загалом, створення міського центру міжкультурного діалогу, проведення регулярних фестивалів, реставрацію та відновлення історичної забудови, розвиток мережі амбулаторій, реабілітацію учасників АТО, модернізацію медичних закладів, розширення співпраці із громадськими організаціями.

Павло Данильчук запитав, яке бачення Гончарук розвитку національно-патріотичного виховання, бо той нібито був «помічений у діяльності проросійських організацій». Гончарук розповів про план створення Центру національно-патріотичного виховання та інші заходи, які передбачені в програмі. Інформацію щодо «проросійськості» він не прокоментував.

На запитання Юрія Безпятка Гончарук пообіцяв відкриття амбулаторії на Наливайка, 6 на у першій половині 2016 року. На запитання Миколи Собуцького про можливість реабілітації та навчання бійців АТО, які повернулися зі Сходу Богдан Гончарук пообіцяв максимально працювати у цьому напрямку та забезпечувати реабілітацію бійців не тільки у Луцьку, а й за потреби – за межами міста. На запитання Бориса Смаля щодо політичності призначення Гончарука він її заперечив. Також він заявив, що готовий до співпраці із фондом «Новий Луцьк» в рамках роботи батьківських комітетів при дошкільних навчальних закладах та інших питаннях.

Заступником мера також стане громадський активіст та радник Романюка Юрій Моклиця. Він відповідатиме за службу у справах дітей, фізичну культуру і спорт, охорону праці, екологію, управління надзвичайних ситуацій, цивільний захист. Йому підпорядковуватимуться КП «Парки і сквери», Луцький зоопарк, заклади «Спорт для всіх», клуби за місцем проживання, КП «Ласка». Моклиця обіцяє провести інвентаризацію та максимальну прозорість у роботі, зокрема закріплення статусу 44 зелених зон, затвердження разом із мешканцями концепцій різних територій міста, налагодження діалогу із людьми, підтримку КП, «Ласка», адже в місті зменшується кількість безпритульних собак.

На запитання Миколи Дендіберіна про підтримку дитячого спорту він пообіцяв відстоювати збільшення видатків для дитячого та аматорського спорту. На запитання Бориса Смаля щодо незадоволених мешканців будинків біля КП «Ласка» на вулиці Мамсурова він заявив, що нині є проект облаштування якісного притулку та відмежування тварин від мешканців.

На запитання Павла Данильчука про те, чи буде залишатися Моклиця в команді міського голови в разі виходу «Народного фронту» із коаліції, він відзначив, що не готовий дати відповідь. Моклиця каже, що навіть може вийти із цієї партії, якщо вона трансформується у проект «під одну людину». На запитання Алли Надточій про захист парку на Конякіна-Гордіюк Моклиця відзначив, що таке велике футбольне поле в цьому районі можливо є недоцільним. Однак він готовий радитися зі людьми, бути стриманим і виваженим. На запитання Ігоря Поліщука щодо збільшення кількості зелених насаджень Моклиця пообіцяв принаймні зберегти ту кількість «зелені», яка є, та вивчати можливість розширення зелених зон. На запитання Сергія Балицького про зрізані дерева на Конякіна-Гордіюк він пообіцяв «розібратися».

Заступником мера і керуючим справами виконкому залишили Юрія Вербича. У його підпорядкуванні будуть загальний відділ, відділ кадрової роботи та нагород, архівний відділ, господарсько-технічний відділ, відділ програмного забезпечення, юридичний та організаційний відділи, Центр надання адміністративних послуг, Луцький міський трудовий архів та їдальня міської ради. Він планує зробити максимально ефективною співпрацю ради і виконкому, прозорість, відкритість та публічність, проведення всіх закупівель на електронній основі, покращення роботи ЦНАПу.

Під час обговорення кандидатур Павло Данильчук («Народний контроль») заявив, що він не розуміє, чому заступників саме 5, а не 4. Адже останні півроку їх було 3 і колапсу не сталося. Він розуміє, що у раді буде оптимізація, однак не підтримує внесення 5 людей.

Ігор Поліщук («Укроп») зазначив, що Яковлев має розібратися із зловживаннями «Луцкводоканалу» та запровадити комунальний ринок за прикладом Чернівців замість «панування» облспоживспілки. Поліщук вважає, що такий ринок може заробляти 20-30 мільйонів в рік. Сергію Григоренку побажав розібратися із порушеннями на ЛПЕ, а Юрію Моклиці – вирішити питання КП «Ласка», зокрема щодо «сумнівності» побудови паркану. Тарас Шляхтич із «Самопомочі» зазначив, що вони підтримують всі кандидатури заступників, бо це відповідальність міського голови. Вони наполягають, щоб всі заступник прозвітували за результатами першого півріччя 2016 року та підготували перспективний план. А також хоче створення експертної групи в раді для залучення передового досвіду.

Григорій Пустовіт («Батьківщина») заявив, що не всі заступник розуміють, на яку посаду ідуть. Він заявив. що на ЛПЕ передстрайковий стан, бо із серпня не платять зарплату. Пустовіт заявив, що кількість заступників визначена структурою ради, а тому 5 заступників бути не може. Микола Романюк заявив, що питання кількості заступників надумане, бо в містах України є від 4 до 7 заступників. І ніякого порушення законодавства, за його словами, немає. Романюк каже, що працювати у раді при 3 заступниках було важко. Тому мер просить підтримати таку кількість заступників, адже це його відповідальність.

Щодо ЛПЕ Романюк визнав застарілість польських тролейбусів однак нові тролейбуси коштують 4200 тисяч. Романюк попросив «не вставляти палки в колеса», коли він проводить заміну маршруток на електротранспорт. До 2017 року він бачить 70-75 тролейбусів. Щодо «Луцькводоканалу» він каже, що аудит ніяких порушень на підприємстві не виявив. Мер закликав підтримати «молоду команду» заступників, адже вони ще не мали можливості вникнути у всі питання. Однак Романюк готовий брати за них відповідальність.

У підсумку Тараса Яковлева підтримали 29 депутатів, Сергія Григоренка – 24, Богдана Гончарука – лише 16, Юрія Моклицю – 26, Юрія Вербича – 25. Романюк оголосив перерву на 15 хвилин для затвердження списку вцілому. І лише після цього відбудеться остаточне голосування, під час якого затвердять список заступників мера Луцька.