Іваничі: вшанували вчителя, який врятував дітей від гранати

В селищі Іваничі, що на Волині, вшановували педагога, який на уроці військової підготовки накрив собою бойову гранату. Хоч з часу трагедії минуло уже понад 30 років, місцеві жителі й досі пам’ятають подвиг Юрія Лелюкова.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня», – пише ZIK.

Юрій Лелюков народився й виріс в Іваничах. Після навчання у Москві чоловік повернувся додому та почав викладати старшокласникам військову підготовку. Педагог пропрацював у місцевій школі тільки три місяці.

Трагедія сталася на уроці, коли вчитель розповідав учням про будову бойової гранати. Щоб врятувати повний клас дітей, Юрій Лелюков мав лише 4 секунди на роздуми.

Викинути гранату за вікно вчитель не міг, бо на подвір’ї гуляли першокласники. Тому чоловік відреагував миттєво й накрив гранату власним тілом.

Тоді до невеликого селища Іваничі надсилали багато листів, а на честь героя складали вірші та пісні. Сьогодні у місцевому музеї є спеціальний куток, присвячений пам’яті Юрія Лелюкова, а екскурсії тут проводять старшокласники. Також нещодавно іменем героя назвали школу, де він працював.

«Ми не можемо такого забути, бо це дійсно справжній подвиг. Це був мужній вчинок, який сколихнув тоді не тільки наше селище й Україну, а й весь Радянський Союз», – зазначила педагог Олеся Лобода.