Романюк обіцяє скорочення у міськраді попри 5 заступників

Міський голова Луцька Микола Романюк обіцяє скорочення у Луцькій міськраді та не збільшення фінансування апарату пропри збільшення кількості заступників із 4 до 5.

Про це він розповів під час засідання комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження у середу, 2 грудня.

Микола Романюк зазначив, що через збільшення кількості заступників із 4 до 5 оновлять структуру міської ради, зокрема ліквідують деякі підрозділи, натомість створять нові. «Я рахую, що збільшення кількості заступників не вплине на збільшення фінансування. Навпаки буде скорочення», ‒ заявив Романюк.

Романюк запропонував кандидатуру свого першого заступника ‒ Тараса Яковлева, який і раніше обіймав цю посаду. Він куруватиме сферу житлово-комунального господарства, муніципальну поліцію, містобудування та архітектуру, земельні ресурси, економічну політику, управління міжнародного співробітництва та капітальне будівництво.

У підпорядкуванні Яковлева будуть КП «Водоканал», ДКП «Луцьктепло», ЛСКАП «Луцькспецеомунтранс», житлово-комунальні підприємства, Луцький спецкомбінат побутового обслуговування та КП «Луцьксвітло».

Під час засідання комісії Тарас Яковлев розповів про свою роботу на посаді першого заступника під час минулої каденції. Він планує на посаді продовжити формувати економічну стратегію розвитку міста, презентувати програму соціально-економічного розвитку, збільшувати кількість коштів, спрямованих на розвиток інфраструктури та соціальних об’єктів, зокрема залучати міжнародні гранти та інвестиції.

Депутат Петро Бойко поцікавився, за яким принципом будуть відбирати будинки, де встановлюватимуть 235 індивідуальних теплових пунктів за кредитні кошти. За словами Яковлева, наразі немає остаточного списку, однак відбирали будинки, які прив’язані до одного теплового району. Їх відбирали не у міській раді, а в міжнародній аудиторській компанії.

Іще одним заступником мера ймовірно стане екс-секретар міської ради минулої каденції, радник міського голови Сергій Григоренко. Він куруватиме сферу соціальної політики, управління майном міської комунальної власності, туризм і промоцію, розвиток підприємництва і реклами, транспорт і зв’язок. Григоренкові підпорядковуватимуться міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КП «Центр туристичної інформації та послуг, «Луцькреклама», «Автопарксервіс» та Луцьке підприємство електротранспорту.

Голова комісії Андрій Козюра закликав підтримати Григоренка, адже він – один із тих, хто найактивніше дбає про об’єднання Луцька із навколишніми селами.

У підсумку його кандидатуру не підтримали. Проти голосували свободівець Віктор Яручик і укропівці Сергій Шкода та Сергій Балицький.

Заступником Романюка може стати і його помічник Богдан Гончарук, який куруватиме культуру, охорону здоров’я, освіту, зв’язки з громадськістю, діяльність відділу сім’ї та молоді. У його віданні будуть всі заклади медицини, культури, школи, садочки та установи позашкільного виховання, комбінат шкільного харчування та комунальна газета «Луцький замок».

Гончарук планує у новій раді активно взятися за розширення дитячих садочків, відкриття 27-ої школи, модернізації закладів культури, створення Центру національно-патріотичного виховання та Центру міжкультурного діалогу, реставрацію та відновлення історичних забудов Старого міста, активізацію молодіжної ради при міськраді, розвиток діалогу із громадськими організаціями, розширення та модернізацію медичних амбулаторій і центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Андрій Козюра запитав Гончарука, як він буде вирішувати проблему «примусових» внесків батьків на розвиток школи. Міський голова Микола Романюк відзначив, що всі внески ‒ добровільні, а якщо когось змушують, він обіцяє «розібратися». Сергій Шкода назвав школу №10.

Заступником також може стати громадський активіст та радник мера Юрій Моклиця. Він відповідатиме за службу у справах дітей, фізичну культуру і спорт, охорону праці, екологію, управління надзвичайних ситуацій, цивільний захист. Йому підпорядковуватимуться КП «Парки і сквери», Луцький зоопарк, заклади «Спорт для всіх», клуби за місцем проживання, КП «Ласка».

Моклиця розповів, що вже працював у раді начальником відділу туризму 5 років. Кандидат каже, що всі напрямки, за які відповідатиме у раді, йому вже знайомі. У новій раді він планує узаконити всі 44 зелені зони, які є в місті та розробити концепції розвитку найбільших парків міста (Центральний, 99-річчя, «Дубки», на Конякіна ‒ Гордіюк). У напрямку спорту він планує провести інвентаризацію майна та привести майданчики і приміщення до такого стану, аби вони виконували свою функцію, зокрема розвиток аматорського спорту. А ще планує дбати про дітей, позбавлених батьківської опіки

Микола Яручик запитав, чи буде Моклиця підтримувати толоки у парках, які щорічно проводять Яручик із Євгенієм Ткачуком у «Дубках». Кандидат заявив, що готовий підтримувати громадські толоки із прибирання зелених зон.

Андрій Козюра запитав, які плани Моклиці по луцькому зоопарку та КП «Ласка». Кандидат обіцяє далі розвивати «Ласку» та відмежувати підприємство від мешканців прилеглих будинків.

Заступником мера і керуючим справами виконкому планують залишити Юрія Вербича. У його підпорядкуванні будуть загальний відділ, відділ кадрової роботи та нагород, архівний відділ, господарсько-технічний відділ, відділ програмного забезпечення, юридичний та організаційний відділи, Центр надання адміністративних послуг, Луцький міський трудовий архів та їдальня міської ради.

Під час засідання комісії Вербич розповів, що у новій раді планує виконувати ті ж самі обов’язки, що й в минулій каденції. Він обіцяє відкритість, прозорість та публічність у міській раді.

У підсумку більшістю голосів депутати не підтримали проект про затвердження кандидатур заступників.