Через блокаду в Україні готуються до напливу біженців з Криму

Украина. Чонгар. 20 сентрября 2015. Активисты "Правого сектора" блокируют трассу у поселка Чонгар для препятствования прохождения грузового транспорта, перевозящего товары в Крым. Zuma / ТАСС

Sept. 20, 2015 - Chongar, Ukraine - Activists hold Ukrainian and Crimean Tatar flags as they block the road at the checkpoint between Ukraine and Crimea, in Chongar, on September 20, 2015. Hundreds of representatives of the Muslim Crimean Tatar community take part in a blockade from Ukraine to the Crimean peninsula annexed by Russia in March 2014, to protest against the violation of their rights. (Credit Image: В© Sergii Kharchenko/NurPhoto via ZUMA Press)

На Херсонщині готуються до можливого збільшення потоку переселенців з Криму.

Про це передає УНН з посиланням на Херсонське відділення громадської ініціативи “КримSOS”.

“Ми ведемо щоденний підрахунок людей, які переїжджають з Криму. Згідно з нашою статистикою, кількість такий людей реально збільшилась. Щотижня близько 50 людей з півострова реєструються у Херсонській та Миколаївській областях. Це тільки за офіційними даними”, — розповів регіональний координатор Херсонського центру “КримSOS” Віталій Захарчук.

У “КримSOS” збільшення кількості переселенців з Криму пов’язують з продуктовою та енергетичною блокадою. Жителі півострова щодня телефонують на гарячу лінію.

“Люди розуміють, що взимку буде дуже холодно і обігрітись фактично неможливо. Кількість дзвінків зменшилась, але це пов’язано з тим, що у людей немає мобільного зв’язку або Інтернету. Ті ж, кому вдалося додзвонитись, мають ряд запитань щодо того, як перетнути адмінмежу, які документи необхідні, куди їхати і що взагалі відбувається на материковій Україні. Люди перебувають у стресі” — прокоментував Захарчук.

Як повідомив Захарчук, “КримSOS” готується до можливого збільшення кількості людей з Криму. Так, днями в Херсоні створили “Відкритий простір” для вимушено переміщених осіб. У рамках реалізації малих грантів представництва “КримSOS” створено ХАБ завдяки зусиллям громадських організацій, які вже тривалий час допомагають переселенцям. У ньому можна отримати юридичну, психологічну, а також гуманітарну допомогу, організовувати дозвілля та спілкування.

Аби швидко зреагувати на новий потік переселенців з Криму, волонтери мобілізують всю гуманітарну допомогу в регіоні та ведуть ревізію місць компактного проживання тимчасово переміщених осіб. Також розробляються алгоритми взаємодії з Управлінням з надзвичайних ситуацій, аби максимально оперативно реагувати на проблеми переселенців.