Аваков розповів про «гріхи» Фірташа

Нацполіція України розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов’язаних з олігархом Дмитром Фірташем.

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у Facebook, – пише ТСН.ua.
Силовик наголосив, що МВС України очікує рішення Міністерства юстиції США про передачу кримінального провадження ФБР за звинуваченнями пред’явленими Фірташу.
“Повторюся, як тільки таке клопотання надійде, правоохоронні органи України можуть прийняти рішення – в рамках ст. 597 КПК України – про превентивний 40 денний арешт Фірташа і подальше розслідування”, – написав Аваков у соціальній мережі.
Також міністр уточних, які саме кримінальні провадження, безпосередньо пов’язаних з Дмитром Фірташем, розслідує Нацполіція:
а) щодо групи компаній Ostсhem Фірташа за ст. 191 ч.5 КПК України з приводу нанесення збитків державі в сумі 5,742 млрд грн;
б) відносно колишніх керівників НАК “Нафтогаз України”, посадових осіб Кабінету Міністрів і компанії “РосУкрЕнерго АГ” Фірташа, підозрюваних у змові і нанесенні збитків державі Україна шляхом списання з державної компанії на користь “РосУкрЕнерго АГ” 11 млрд. м3 газу і 1,1 млрд.м3 газу у вигляді штрафних санкцій.
Аваков додав, що Національною поліцією України порушено провадження за фактом звернення Національного банку України про неповернення кредиту рефінансування банку “Надра”, гарантованого особисто Фірташем.
У рамках цього провадження МВС і Національна поліція України домовилася з ФБР США, в рамках міжнародного правового доручення, про притягнення експертів ФБР до роботи над матеріалами справи, оскільки ряд сумнівних фінансових операцій проводився з використанням банків США.

Нагадаємо, що раніше український бізнесмен Дмитро Фірташ вирішив перенести своє повернення до України.
Нагадаємо, що 29 листопада міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що за фактом клопотання Мін’юсту США Дмитро Фірташ буде затриманий Нацполіцією одразу після прибуття до Києва.
30 листопада командир батальйону Азов” Андрій Білецький заявив, що бійці батальйону мають намір заарештувати олігарха тільки-но він приїде в Україну, якщо цього не зроблять правоохоронці.
12 березня 2014 року поліція Австрії заарештувала Фірташа у Відні у зв’язку з розслідуванням ФБР справи про корупцію індійських чиновників, у якій нібито замішаний і Фірташ.
21 березня 2014 австрійський суд звільнив Фірташа під заставу 125 млн євро. Однак суд відхилив запит США на екстрадицію Фірташа, бо вважає його політично мотивованим.