Поповніть рахунок бійцю: новий розвод по-волинськи

Шахраї «розводять» користувачів мережі на гроші, просячи їх поповнити рахунок бійцям на сході.

Про це Волинському Агентству Розслідувань стало відомо з власних джерел.

Мережею «Вконтакте» ширяться прохання поповнити рахунок мобільного телефону бійцям АТО. Мовляв, у бійців немає можливості це зробити, бо поруч немає ні терміналів, ні Інтернету.

Ось одне з таких повідомлень: «Дядько мій двоюрідний служить в АТО, і попросив поповнити йому рахунок на мобільному на 100-150 гривень, там у них немає терміналів і немає пополняшек… Зможеш поповнити?, а я тебе завтра – післязавтра поверну, а то просто зараз повністю на мілині..».

Згодом самі користувачі зізнаються у тому, що їхню сторінку зламали.

Снимок

повідомлення з шахрайським проханням у Вконтакте

 

12333658_1033922793325964_511153773_o

повідомлення з шахрайським проханням у Вконтакте

2aa45182bf

повідомлення з шахрайським проханням у Вконтакте

Так, за словами демобілізованого військового батальйону «Горинь» Володомира, поповнити рахунок він просив лише найближчих людей.

«Скільки я там був просив телефон поповнити в сестри тільки ) А взагалі без того можна пережити, якщо телефон треба для роботи, то гроші дають і волонтери картки привозять. Якщо просто потрендіти, то можна і обійтись або взяти в когось телефон. На скільки я знаю для вояк там київстар був безкоштовний, не знаю як зараз», – розповів боєць.

Волинська волонтерка, яка опікується бійцями у Луцькому військовому гарнізонному госпіталі, Наталія Ариванюк розповіла, що у разі потреби бійці безпосередньо звертаються до активістів.

«Особисто до нас, госпітальєрів, можуть на пряму звернутися хлопці і ми поповнюємо! Але це крайньо рідко трапляється, по смсках, не знайомим не поповнюю!» – пояснила Ариванюк.

Волонтерка Центру допомоги учасникам АТО у Волинській області Тетяна Должко розповіла, що поповнює рахунок лише тим військовим, яких знає особисто. І це, за її словами, трапляється вкрай рідко, мовляв, зазвичай вони самі це вирішують.

«А загалом це шахрайство, і зазвичай ці люди не учасники АТО», – запевняє Должко.

Активістка Обласного координаційного центру допомоги учасникам АТО Наталія Толмачова розповідає, що цей «розвод» – простий спосіб збагатитися. Мовляв, раніше шахраї просили менше: 30-50 гривень, а «зараз вже нагліють, просять більші суми».

«Є кілька варіантів, на мою думку, як можна реагувати. Якщо просять незнайомі люди за незнайомих – тоді треба обов’язково перевіряти. Можна просто подзвонити на цей самий номер і позадавати незручні питання, щоб вияснити, де людина перебуває насправді – частину, прізвище командира, місце розташування та інші деталі. Можна загуглити номер», – пояснює Толмачова.

За її словами, самі ж військові – дуже скромні прохачі.

«Власне, якщо просять самі солдати, які потребують, вони ніколи не будуть нагліти і бити на жалість чи совість. якраз вони -самі скромні прохачі. якщо ж є хоч якийсь сумнів – краще або перевірити, або відмовити, зіславшись на те, що надаєте адресну допомогу», – стверджує жінка.

Добралися шахраї і до мережі «Facebook». Так, повідомлення про аферистів на своїй сторінці у цій мережі опублікував киянин Іван Звягін.

За його словами, просити грошей можуть люди, яким на перший погляд можна довіритись: у воєнній формі на фото, зі спільними друзями, у друзях можуть бути волонтери.

«Почав переглядати стрічку: багато постів, фотографії, але всі пости створені за останні дні і сам профіль недавно створений. Напружили фотографії з білою стрічкою на рукаві. На фотографіях різні люди. Послав пропозицію, що можу поповнити номер. У відповідь – краще прийшли коди. Питаю – № бригади? У відповідь – 24. Питаю – 24 Київська територіальної оборони або 24 Тернопільська? (обидва відповіді неправильні). Заминка. Починаю квапити – пише Тернопіль. Упевнений, що зараз такі повідомлення пішли від нього сотнями, також упевнений, що таких профілів багато. Зараз листуюся дізнаюся куди три тонни тушонки вислати …» – пише користувач.

12289631_1285379051488431_7217506582484460536_n

2 3 4

Волонтери закликають волинян бути уважними та перевіряти інформацію про людину, яка просить Вас перераховувати гроші, а ліпше допомогати бійцям, яких Ви знаєте особисто або переказувати кошти перевіреним волонтерам, які публікують звіти про витрачені на допомогу армії гроші.