Виник скандал навколо матчу «Волині» і «Металурга»

Голова Комітету з етики та чесної гри Федерації футболу України Ігор Кочетов розповів про скандальну ситуацію, котра склалася навколо матчу між луцькою «Волинню» та запорізьким «Металургом».

У цій грі господарі тріумфували з астрономічним рахунком 9:1 (найбільша перемога лучан в історії чемпіонатів України), – пише видання Рейтинг Букмекерів.

«На перемогу «Волині» до початку матчу було поставлено 50 тисяч доларів. У процесі гри ці ставки почали рости ще на 500 тисяч гривень, а це приблизно дорівнює 20-25 тисячам доларів. Ставки збільшилися на те, що «Волинь» переможе з різницею в 3 і більше голів. Такі ставки вважаються аномальними, оскільки в цей день грають також інші команди», – цитує Кочетова сайт Футбол 24 з посиланням на програму «Великий футбол».

«Я отримав цю інформацію від системи раннього виявлення підозрілих матчів, тому подзвонив офіцеру безпеки і директору поєдинку, щоб вони повідомили наставникам команд про те, що хтось поставив велику суму, що в цій грі переможе «Волинь» з перевагою в більш ніж 3, а далі більше ніж у 5 м’ячів, і щоб вони звернули увагу на те, що цей матч може потрапити під підозру», – зауважив Ігор Кочетов.

Про даний дзвінок Кочетова згадав головний тренер «Металурга» Анатолій Чанцев під час спілкування з журналістами після гри, висловивши своє обурення цим фактом.

«Перед грою до мене підійшов директор матчу і сказав, що до нього дзвонив Кочетов і просив передати, що на матч поставлено 500 тисяч доларів. Я цього зрозуміти не можу. Для чого таке говорити?! Причому тут команда? У мене особисто до всіх повна довіра. Мене це обурює. Можливо, хтось інший визначає результат гри, але не мої футболісти», – наводить слова тренера Футбол 24.

Враховуючи невдоволення Чанцева, Кочетов пояснив свої дії: «Пан Чанцев повинен розуміти, що це попередження зробили не для того, щоб його в чомусь звинуватити, а для того, щоб він більше звертав увагу на такі питання, і не більше того.

Всі матчі, які викликають підозру у системи раннього виявлення, нами аналізуються, але далеко не всі ми відправляємо в КДК з певним вердиктом. Ми зробимо нашу технічну роботу, подивимося і проаналізуємо, і тільки після цього зможемо відповісти. В даному випадку ніяких підозр ми не пред’являємо, ми тільки говоримо про те, що на цей матч поставили аномально високі ставки, не більше. І я хочу, щоб тренери про це знали», – резюмував голова Комітету з етики та чесної гри ФФУ.