Українським кордонам загрожує глобальне потепління

Глобальне потепління загрожує існуванню низинних регіонів поблизу моря. Фахівці пояснили, чим може обернутися для світу та України зволікання з вирішенням екологічних проблем, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наслідками зростання температури на планеті стануть повені, посухи, урагани та підйом рівня моря. Відповідно, кількість прісної води зменшиться.

Із дощами на планеті буде дедалі гірше, з’являться нові пустелі. Загалом негативні наслідки потепління відчує весь світ.

Якщо середня температура повітря підніметься на чотири градуси, а саме такий прогноз дають учені на кінець століття, острівні країни Тихого океану зникнуть під водою.

Постраждають усі держави, що містяться не високо над рівнем моря. Повінь загрожує значній частині Європи.

Зміна клімату призведе до зниження врожаю зернових в Азії, Африці і Південній Європі. А от у Північній Європі, Північній Америці та Австралії урожаї зростуть.

Крим стане островом, бо затопить перешийок. Так само під водою опиниться значна частина Одещини. Вилкове може зникнути взагалі. Частина Херсонщини та Миколаївщини теж опиняться під водою.

“Це лише початок. Якщо ми не змінимо вектор розвитку, мається на увазі перехід в першу чергу на відновлювальні джерела енергії, якщо цього не буде – температура буде рости. А стихійні явища ставатимуть усе непрогнозованішими”, – розповіла представник Національного екологічного центру Надія Артем’єва.