Цьогоріч волиняни більше травмуються на роботі

На Волині зріс показник травматизму не промислових підприємствах на 20% порівняно із минулим роком.

Про це 30 листопада під час оперативної наради повідомив начальник теруправління Держгірпромнагляду у Волинській області Олександр Давидюк.

Давидюк розповів, що у 90-тих роках смертельний травматизм, пов’язаний із промисловим виробництвом, був на високому рівні і становив 60 осіб на рік. Порівняно із цими показниками ситуація значно покращилася: у минулому році було 7 летальних випадків, цьогоріч ‒ 9.

Також значно знизився загальний рівень травматизму, враховуючи важкі травми. Проте якщо розглядати ситуацію у розрізі декількох останніх років, то ситуація погіршується. Наприклад, за останні два роки рівень травматизму зріс на 20% ‒ травмувалися 143 людини цьогоріч та 121 минулого року. Це може бути наслідком того, що управління Держгірпромнагляду втратило частину функцій з перевірки умов безпеки праці. Тож відзначили значне погіршення безпеки умов праці.

Голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що необхідно продовжити проведення перевірок, щоб зупинити цю негативну тенденцію. Тож він додав, що необхідно провести повну перевірку хоча б одного підприємства для початку, щоб на його прикладі показати іншим недоліки та виправити їх.