На Волині понад 1300 демобілізованих потребують роботи

Понад 1300 демобілізованих бійців звернулися до обласного центру зайнятості із проханням допомогти знайти роботу.

Про це повідомила під час оперативної наради 30 листопада директор Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук.

Вона розповіла, що 4 тисячі демобілізованих осіб потребують реабілітації, тож не можуть одразу повернутися до роботи. Понад 1300 демобілізованих звернулися до Центру зайнятості. Окрім них, 1120 демобілізованих вже влаштувалися, 80 з них стали підприємцями. Ще 140 демобілізованих проходять навчання з підвищення кваліфікації.

На питання, чому немає можливості влаштувати на роботу цих бійців, Кучмук відповіла, що проблема часто із розміщенням вакансій – більшість пропонують у містах чи обласному центрі, а навантаження дуже відрізняється в районах. Тож іноді люди просто не мають змоги там проживати чи доїжджати туди. Проте у Центрі зайнятості намагаються домовлятися із підприємцями про організацію доїзду.

Гунчик поцікавився, чи демобілізовані бійці, які зараз на обліку Центру зайнятості, були працевлаштовані до мобілізації. Директор Центру повідомила, що майже половина з них були самозайнятими. Злісних випадків «неприймання на роботу» не було.

Щодо 239 переселенців, які зверталися до Центру зайнятості, то у них проблем з роботою немає, бо майже усі хочуть працювати. Проте більшість із них таки планують повернутися додому.