Кожен третій на Волині ‒ пенсіонер

За десять місяців поточного року Пенсійний фонд Волинської області виплатив понад 4 мільярди гривень пенсій.

Про це повідомив 30 листопада під час оперативної наради начальник головного управління Пенсійного фонду Волинської області Петро Філіпчук.

Тож до пенсійного бюджету надійшло власних коштів 2 мільярди 304 тисячі гривень. Область забезпечена коштами на виплату пенсій на 56,5%. Філіпчук повідомив, що окрім інших категорій, виплачують пенсії і для 1335 переселенців із Донецької та Луганської областей та 29 особам, які приїхали з Криму.

Призначено також 8300 нових пенсій, виплачують 538 пенсій за особливі заслуги перед Україною. Філіпчук також розповів, що перерахували значну кількість пенсій з 1 вересня 2015 року. Після цього потреба у коштах на їх виплату зросла на 30 мільйонів щомісяця, тож тепер необхідно 406 мільйонів.

На 1 листопада 2015 року за інформацією ДФС підприємства заборгували фонду 130 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Найбільшу кількість грошей боргують пенсійному фонду підприємства енергетичного блоку. До рекордних боржників також належить «Луцьке підприємство електротранспорту» та деякі комунальні підприємства.

Голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що незабаром відбудеться зустріч із очільником Міністерства енергетики, тож необхідно обговорити це питання. Проте Філіпчук зазначив, що до Міністра вже зверталися у письмовій формі та отримали відповідь, що поки немає можливості закрити борги. У міністерства є ще борги із заробітної плати, які мають виплатити першочергово.

Володимир Гунчик додав, що кожен третій на Волині ‒ пенсіонер та кожен третій – дитина.