Іваничі: батьки «відвойовують» бюджетну автошколу

В Іваничах батьки та вчителі протестують проти закриття бюджетної автошколи, яка працює понад 40 років.

Про це пише БУГ.

Наразі триває боротьба за отримання посвідчень водіїв учнів «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» селища Іваничі. Так, начальник відділу освіти Надія Жук наказом від 26. 10. 2015 року зобов’язала призупинити роботу автошколи. У зв’язку з ним договори, які укладалися на початку занять, – недійсні, а учні лишились без прав.

На автосправу приїжджають діти з усього району, заняття проводяться як факультатив. Години на їх проведення до недавніх пір віддавали навчальні заклади тих населених пунктів, у яких займаються учні. В жовтні цього року годин не знайшлося в жодній із шкіл, які попередньо ними ділилися.

Посадовець пояснює підписання наказу порушеннями в роботі автошколи, а також тим, що в ній навчається дорослі учні, тобто випускники. Грошей на зарплату працівникам сесія райради не виділила, тому вони отримали попередження про звільнення. Вчитель автосправи Василь Храпчевський вже третій місяць ходить на роботу без зарплатні, але все ж надіється, що проблема вирішиться, а про порушення Трудового кодексу згадує пошепки.

DSC0279_tn

29 заяв із «не набраної» групи

29 заяв із «ненабраної» групи

До слова,  на рахунку автошколи з батьківських виплат лежить 82 тисячі гривень, кошти з яких, стверджують у бухгалтерії відділу освіти, незаконно виділяти на зарплати вчителям. Там «переводять стрілки» на депутатів, які не проголосували за виділення фінансів на автошколу. Надія Жук каже, що неодноразово і безрезультатно зверталася з листами.

nbdsnjbvk

Батьки переконані: якби формулювання було інакшим (випускники – доросле населення), депутати не пошкодували б грошей на автосправу.

Наказ на призупинення навчання і попередження вчителів про звільнення видано в жовтні, відповідно, заява-прохання про надання приміщення та автодрому для проведення навчання водіїв на ім’я голови РДА від директора луцької «Автошколи Гепард» Григорія Курило надійшла цього ж місяця. Підприємець не дочекався поки автошколу остаточно закриють.

Окрім того, заяву подали на адміністрацію, хоч майном громади розпоряджається районна рада. Відділ освіти є структурним підрозділом Іваничівської РДА, а за інсайдерською інформацією, документ від імені підприємця приносили саме працівники відділу освіти.

Учителю Храпчевському, з його слів, Надія Жук дала два дні на реєстрацію автомобіля ГАЗ-52, який селищна рада передала автошколі приблизно рік тому для зміцнення матеріально-технічної бази.

DSC0267_tn

Надія Жук на нарадах повідомляла про створення міжшкільного комбінату на базі автошколи. При розмові з журналістами «БУГу» відмовилася від твердження, що причетна до передання комунального майна в приватні руки. Батьки вихованців автошколи побоюються, що їхні гроші зникнуть, мовляв, начальник відділу освіти повідомила, що школа не має ліцензії.

Згодом на нараді, яка відбулася 17-го листопада у відділі освіти Іваничівської РДА, в присутності батьків, представників влади, дирекції школи-гімназії та вчителів, селищних депутатів Надія Жук пояснила, що не була повідомлена про те, що автошкола має ліцензію, бо Василь Храпчевський її не привіз й не показав. Хоч, як каже батько учня Руслан Мартинюк, якщо документа не було у друкованому варіанті, то всі знали, що він є у електронному.

DSC0716_tn

«Найгірше, що може бути – коли дітям не зарахують навчання. Наша мета – щоб школа збереглася і надалі продовжувалися заняття. Учні тут не лише отримують права водія, в майбутньому вони з цим документом зможуть знайти професію і заробити якусь копійку», – говорить батько учениці Юрій Шавук.

Син колишнього начальника відділу освіти у Іваничівському районі Оксани Стасюк також навчається у автошколі. Жінка по-своєму розцінює ситуацію, що склалася: «Надія Жук мотивує закриття школи тим, що діти не є на даний час учнями. Однак вони пішли навчатися, будучи школярами, і якщо це допрофільна підготовка, то повинні закінчити заклад. У присутності голови РДА вона нам пообіцяла, що всі накази на закриття школи будуть анульовані. У кожного з нас на руках є договір про надання освітніх послуг, і я вважаю, що його умови повинні виконуватися. Щодо звинувачень у сторону директора школи-гімназії Марії Шевчик, вважаю їх необ’єктивними. Це один з кращих керівників навчальних закладів, враховуючи перемоги в олімпіадах та конкурсах. Але я більш ніж впевнена, що на її місце вже є інша людина, яка готова приступити до роботи».

Педагоги, з якими вдалося поспілкуватися журналістам, такої ж думки про Марію Шевчик.