Волиняни запалили свічки пам’яті

Свічки пам’яті, які традиційно запалюють в останню суботу листопада в пам’ять про людей, які загинули під час сумнозвісного Голодомору 1932-1933 років, запалили й відомі на Волині люди.

Так, світлинами, що свідчать про небайдужість українців до чорних подій минулих літ, публічні краяни й звичайні волиняни, поділились у соцмережі Facebook, – пише інформаційне агенство Волинські Новини.

Зокрема, фронтмен музичної формації Фіолет Сергій Мартинюк (Колос) розповів, що 27 листопада в Сумах на початку концерту гурту подарували коровай.

«Хай то виглядає збоку трохи закостеніло несучасним, все-таки дарувати хліб – майже сакрально. Сьогодні згадуємо про мільйони тих, смертями яких писані чорні сторінки нашої історії. згадуємо, зокрема, щоб усвідомлювати цінність всього безумовно доступного нам в дні теперішні. Пам’ятаємо, бо живі», – пише музикант.

«Історія пишеться не чорнилами…» – пише на власній сторінці у соцмережах відома ведуча Вікторія Жуковська. Не залишились осторонь всеукраїнської акції й волинські медійник. Так, свічку у власному вікні запалила волинська журналістка Ірина Юзва. «Голодомор 1932-33 р.р. Я ПАМ’ЯТАЮ…», – зазначила біля світлини зі свічкою журналістка «Волинських Новин» Вікторія Семенюк.

Оновили фото на власних сторінках й репортери Волинського агенства розслідувань Антон Бугайчук та Василина Боруцька, очільник луцьких правоохоронців Ігор Муковоз.

«Запаліть сьогодні свічечку. Просто на секунду уявіть, що ваша дитина вже котрий день просить їсти, а ви даєте їй воду і кажете, що то борщик…. Не для показухи запаліть, для себе та своїх діток, щоб більше такого не повторилось…. Мільйони душ зігріються теплом вашої свічки та щирої заупокійної молитви», – звертається до друзів адвокат Василь Нагорний.

Також свічку пам’яті із символічними колосками поруч запалила і волинська дівчина-воїн Майя Москвич

Також свічки пам’яті несли до місць пам’яті Голодомору.

Довідково:

У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1440, щодоби – 34 560.

Впродовж десятиліть голодомор в Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років XX століття.