Учасникам Євромайдану дали пільги при вступі до вишу

Учасників Євромайдану та інвалідів будуть зараховувати до вишів за результатами співбесіди. Основним критерієм відбору у вищі навчальні заклади в 2016 році залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Разом з тим, у певних випадках припустимо зарахування до вишів за результатами співбесіди, пише керівник освітніх програм Громадянської мережі “Опора” Ольга Стрелюк у своїй статті для DT.UA

“За результатами співбесіди можуть бути зараховані до вищого навчального закладу особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи; які стали інвалідами внаслідок поранення, каліцтва, контузії або інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. і звернулися за медичною допомогою в період з 21 листопада 2013 р. по 30 квітня 2014 р.; визнані інвалідами війни”, – пояснює автор.

Відповідно до українського законодавства, до 5% місць виділено для державного замовлення вступників поза конкурсом. Проте в розділі Умов, який стосується надання рекомендацій для зарахування, особам, які мають підстави для вступу поза конкурсом, надається вже 10% місць від максимального обсягу державного замовлення на конкретні спеціальності у виші.

“Це може означати, що в одних навчальних закладах на окремо взятій спеціальності безкоштовно навчатиметься до 10% позаконкурсників, а в інших — таких буде менше 5% або не буде взагалі. У той же час, вступ поза конкурсом для здобуття ступеня магістра та доктора філософії не допускається”, – зазначає Стрелюк.

Крім того, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів у внз зможуть вступити особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 р. і особи, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби).