Президент Туреччини каже, що Путін не йде на контакт

Щодня стосунки між Росією та Туреччиною псуються все більше. Це стало наслідком падіння російського винищувача Су-24, котрий збила турецька авіація, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Росіяни готуються скасовувати з нового року безвізовий режим і згортати торгівлю з Туреччиною. Там у відповідь кажуть, що такі заходи вдарять більше по самій Росії, ніж по південній країні.
Залагодити ситуацію можуть лише перші особи держав. Але вони поки що не демонструють готовності до компромісу.
Офіційна турецька версія, озвучена президентом в числених інтерв’ю полягає в тому, що вони не знали, літак чиєї держави збивають. Адже розпізнавальні знаки на Су-24 були замазані, а система “свій-чужий” відімкнена.
“Якби ми знали, що літак російський, ми б могли вдатися до інших засобів, активувати інші канали комунікації. Я телефонував Путіну невдовзі після інциденту, але він досі не відповів”, – розповів президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Міністр закордонних справ РФ спростовує ці слова турецького президента.
“Турецьке керівництво перейшло межі дозволеного. Воно ризикує завести Туреччину в дуже тяжку ситуацію”, – заявив Сергій Лавров.
Разом із тим з’явилася інформація, що розмова між російським і турецьким очільниками відбудеться на полях кліматичного саміту у Парижі. Він має відбутися в понеділок. Але російська сторона офіційно цього не підтверджує.
Як повідомлялося раніше, Ердоган запропонував Путіну зустрітися в Парижі 30 листопада, але відповіді від російської сторони поки не отримав.
Загострення стосунків почалося з того, що турецькі винищувачі збили російський військовий літак, який порушив повітряний простір Туреччини.
Двом росіянам, які були на борту Су-24 вдалося катапультуватися, однак у повітрі їх обстріляли сирійські повстанці. Згідно з їхньою заявою, одного з росіян було вбито.
Згодом з’явилася інформація, що один з льотчиків вижив і був евакуйований в район аеродрому Хмеймим.
Турецька армія також оприлюднила аудіозапис попереджень у бік екіпажу російського бомбардувальника Су-24, перш ніж він був збитий поблизу сирійського кордону. “Це ВПС Туреччини. Ви наближаєтеся до повітряного простору Туреччини. Змініть курс на південь”, – говорить голос англійською мовою.