Парламент провалив голосування про держслужбу

Верховна Рада Україна не зуміла в четвер схвалити закон про державну службу, який має на меті деполітизувати чиновників та зачистити корупціонерів через переатестацію та нові правила найму.

Голосування відтерміноване на вівторок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спікер парламенту Володимир Гройсман запропонував перенести розгляд законопроекту, бо тоді, за його словами, у сесійній залі буде достатньо голосів, аби не провалити закон.

Голова фракції БПП Юрій Луценко запідозрив, що перенесення голосування закону свідчить про небажання його ухвалювати. Однак фракція “Народного Фронту” також виступила за розгляд у вівторок, щоб гарантовано проголосувати реформу серед держслужбовців.

Прем’єр Арсеній Яценюк просить доповнити закон тимчасовою нормою про доплати новим держслужбовцям за рахунок закордонної допомоги.

“Ми зараз проводимо переговори з ЄС, щоб ЄС дав нам окрему програму фінансування підвищення заробітніх плат для державних службовців саме під програму реформи державної служби. Окрім скорочення кількості державних службовців, яке було в минулому році 20% і в цьому році 20%, нам треба набирати нових і ефективних”, – пояснив керівник уряду.

Поговорити з ЄС про гроші на доплати держслужбовцям Яценюк планує 7 грудня під час засідання ради Асоціації в Брюсселі.