Ковель: псевдо-слідчий видурив у жінки 25 тисяч

25 тисяч гривень заплатила жінка чоловікові, який назвався слідчим, за звільнення сина, що нібито потрапив у біду.

За фактом порушено кримінальне провадження, ‒ пише Kowel.com.ua.

В обідній час на мобільний телефон жительки Ковеля зателефонував невідомий. Відповівши, вона почула голос молодого чоловіка, схожий на голос її сина: «Мамо, у мене великі проблеми. Я – в міліції і передаю слухавку слідчому». Потім уже продовжувала розмовляти з іншою людиною, який представився слідчим.

Це був голос старшого чоловіка. Російською мовою «слідчий» запитав: «Чи маєте намір допомогти своєму сину?» «Дуже хочу допомогти», – відповіла жінка, «клюнувши» на аферу. «Щоб допомогти сину», якому «світило» позбавлення волі до 9 років, потрібно було протягом 20 хвилин заплатити 2 тисячі доларів США.

Потерпіла відповіла, що наразі таких грошей у неї немає, тоді шахрай запропонував сплатити половину суми. Коли вона погодилася, псевдо-слідчий наголосив, що задля особистої безпеки зустрічатися з нею не буде і сказав, щоб терміново перерахувала гроші за допомогою одного з терміналів самообслуговування ПАТ «Приватбанк», продиктувавши номер картки.

Продовжуючи розмову із шахраєм, ковельчанка перерахувала через банківський термінал, який знаходиться по вулиці Заводській, 25 тисяч гривень двома платежами. Чеки, за його наказом, вона порвала так, щоб це було чутно йому по телефону, і викинула до смітника. Аферист уточнив її місце знаходження, запевнивши, що через 10 хвилин разом з сином та документами під’їде до магазину «Форсаж», який теж на вулиці Заводській. Весь цей час жінка продовжувала розмову. Раптом псевдо-слідчий сказав, що вже приїхав його начальник, якому відомо про цю ситуацію і потрібно доплатити ще 10 тисяч гривень, причому за 20 хвилин, «бо в сина будуть проблеми».

Не маючи таких заощаджень, жінка пішла позичати гроші у сусідів, а перед тим зайшла до своєї квартири, де побачила речі, які належать сім’ї сина. Від сусідів дізналася, що поки розмовляла, приходив її син. «Слідчий» далі наголошував, щоб вона не клала слухавку. Зайшовши із сусідкою до квартири сина, ошукана жінка побачила його вдома.