Маневичі: колонія купила дорогу картоплю у сумнівного постачальника

Маневицька колонія відхилила дешевшу тендерну пропозицію на продаж картоплі через формальні причини. Очікувана вартість закупівлі становила 156 тисяч гривень.

Про це пише Четверта влада.

Згідно протоколу розкриття пропозицій на конкурс надійшло три пропозиції: від місцевого підприємця Раковця Тараса, який пропонував картоплю по 2,28 гривні за кілограм. Два інших учасники –криворізькі фірми ТзОВ «ДК Автотрейд» та ТзОВ «Аскент-КР», які пропонували відповідно по 3,57 гривні  та 2,87 гривні за кілограм.

Про це повідомляє Вісник державних закупівель. Номер оголошення №206367, номер бюлетеня 347 (30.09.2015) від 30.09.2015.

Але документацію місцевого підприємця відхилили через формальні причини – «документація Підприємця Раковця Тараса Миколайовича не відповідає вимогам документації конкурсних торгів, не містить підписів та печаток, а також не прошита та не пронумерована».  Однак на сайті не розмістили протокол відхилення, що є порушенням закону  «Про здійснення державних закупівель».

«У цій процедурі закупівлі  замовник зробив кілька порушень. Оскільки сума закупівлі не перевищує  500 тисяч гривень, то закупівлю проводили за спрощеною процедурою – шляхом запиту цінових пропозицій. Такий запит мав би бути відправлений мінімум трьом учасникам і повинен бути оприлюднений на сайті Вісник державних закупівель. Однак на сайті немає інформації про це і це перше порушення», – коментує юрист Громадської інінціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак.

ВІДСУТН_ЗАПИТУ_ЦІНОВИХ_ПРОПОЗ

«Інше порушення законодавства про закупівлі – це відсутність протоколу відхилення пропозицій на сайті «Вісник державних закупівель», – пояснила юрист.

За інформацією Єдиного державного реєстру кінцевими власниками ТОВ АСКЕНТ-КР є Кондратенко Роман Миколайович та Дикий Олег Олександрович.

Єдиним власником іншого учасника торгів – ТзОВ «ДК Автотрейд»  є Пальчикова Аліна Миколаївна.

Водночас Кондратенко Роман Миколайович та Пальчикова Аліна Миколаївна, разом з Кондратенком Яковом Миколайовичем є засновниками іншого підприємства – ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «БАРГУЗІН», що знаходиться на Криворіжчині.

Отож, така ситуація наштовхує на думку, що тендер розіграли пов’язані між собою особи. –  При цьому з торгів викинули дешевшу пропозицію місцевого підприємця. А фірма-постачальник, схоже, виявилась аферистом – спочатку поставила картоплю неналежної якості, а потім взагалі відмовилась виконувати свої зобов’язання.

Про це йдеться у «Звіті про виконання договору»:

«Договір визнано нікчемним 04 листопада 2015 року відповідно до Акту №1 про відмову у прийманні на склад установи картоплі від ТОВ «АСКЕНТ-КР» від 28 жовтня 2015 року, враховуючи невідповідність картоплі технічним умовам запиту цінових пропозицій, та листа-повідомлення від ТОВ «АСКЕНТ-КР» про неможливість виконання умов договору у зв’язку зі значним підвищенням ціни виробника на картоплю та невиправними тенденціями ринку.»

Крім того, за інформацією видання «Наші гроші» ТОВ «Аскент-КР» масово виграє тендери на картоплю по всій Україні, зокрема і для закладів пенітенціарної служби України. При чому, в рідному Кривому Розі вони продають майже вдвічі дорожче ніж на Волинь. Можна припустити, що це пов’язано не з ринковими цінами в різних регіонах, а швидше з можливістю забезпечити собі перемогу на тендерах, на яких дешевші пропозиції відкидаються.