Ковельрада: будинок, який «розвалюється» – не пам’ятка архітектури

У Ковельській міській раді спростували інформацію про те, що у будинок, який знаходиться у жахливому стані, це пам’ятка архітектури.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби владців.

Журналістів сайту проКовель звинувачують у недостовірності. Мовляв, інформація про те, що одноповерховий будинок, збудований в кінці XIX століття, який знаходиться на вулиці Степана Бандери, і є пам’яткою архітектури місцевого значення, руйнується.

«Учора, 24 листопада, на сайті http://prokovel.com з’явилась інформація про те, що у Ковелі в жахливому стані знаходиться пам’ятка архітектури, яка є об’єктом історико-культурної спадщини міста.

Вважаємо за необхідне повідомити, що інформація, викладена у матеріалі, є недостовірною.
Як інформує відділ культури виконавчого комітету Ковельської міської ради, у переліку пам’яток культурної спадщини міста Ковеля будинок по вулиці Степана Бандери,8, не значиться», – запевняють у Ковельській міськраді.

За словами журналістів видання, влада Ковеля ігнорує стан речей.

«Фактично в центрі міста «гине» будинок кінця XIX століття, а влада міста продовжує вперто мовчати, а головне – нічого для порятунку пам’ятки історії Ковеля не робити», – йдеться на сайті «проКовель».

Як стверджують чиновники, таке звинувачення безпідставне.

«Щоквартально працівниками відділів культури, містобудування та архітектури проводиться обстеження об’єктів культурної спадщини (пам’яток історії, архітектури та монументального мистецтва), яких у Ковелі є 45. Інформація передається в управління культури Волинської ОДА.
Зауважимо, що жодних звернень усних чи письмових до міської влади, структурних підрозділів виконавчого комітету щодо будинку по вулиці Степана Бандера,8 від журналістів Інтернет-видання «ПроКовель» не надходило», – пояснюють держслужбовці.

Головний архітектор Ковеля Людмила Мурай запевняє, що будинок, про який йдеться, є приватною власністю. Мовляв, його власник нещодавно звертався до міської влади з проханням надати дозвіл на проведення реконструкції споруди.

«Йому було надано роз’яснення, які документи необхідно підготувати і подати для отримання відповідного дозволу. Людмила Любомирівна також зазначила, що з приводу неналежного утримання будинку і території за адресою вул. Степана Бандери, 8, відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради власнику буде направлено лист про те, що згідно статті 28 Закону України «Про архітектурну діяльність» власники об’єктів зобов’язані утримувати їх та закріплені за ними земельні ділянки у належному стані», – розповідає архітектор.

Окрім того, за словами Мурай, наразі триває процедура погодження затвердження історико-архітектурного плану Ковеля, який передбачає проведення наукових досліджень, за результатами яких виявляють етапи розвитку міста, особливості його планувальної структури і забудови, нерухомі об’єкти культурної спадщини.

«Під час огляду території міста Ковеля розробниками історико-архітектурного плану було виявлено об’єкт по вулиці Степана Бандери, 8, який вони запропонували внести до пам’яток архітектури. Відповідно до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини рішення про занесення виявлених об’єктів культурної спадщини до Переліку приймається Міністерством культури України. Якщо об’єкт внесуть до пам’яток архітектури місцевого значення, то його власнику буде направлено письмове повідомлення про набуття правового статусу щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. У такому випадку власник об’єкту буде змушений підтримувати пам’ятку в належному стані за власні кошти», – пояснює вона.