У Луцьку пікетували управління Нової поліції

У Луцьку під стінами Головного Управління Національної поліції У Волинській області активісти провели акцію на підтримку політв’язнів та проти проникнення до системи Національної поліції «старих кадрів».

Пікет відбувся 25 листопада.

«В першу чергу сьогодні ми хочемо підняти питання продовження політичних репресій, які відбуваються у першу чергу на національному рівні та передати звернення від громадських організацій, патріотичних, які пройшли Майдан, хлопців і дівчат волинських, які воювали у добровольчих батальйонах», – зазначив очільник “Народного контролю” на Волині Павло Данильчук.

Перший пункт, на який звернули увагу активісти – політв’язні, які ось уже по півроку сидять у СІЗО. Друге актуальне питання – реформа поліції, яка на думку активістів недостатньо ефективна, оскільки у систему повертаються «старі кадри».

Очільник організації «Національний Альянс» Богдан Бальбуза зазначив, що після Майдану багато хто пішов воювати. Проте коли хлопці повертаються з фронту додому, добровольців та майданівців звинувачують у фабрикованих справах. Громадськість знає лише про деяких з них.

«Основний наш месидж: якщо влада на противаг патріотам і добровольцям робить ставку на реваншистів з числа силових структур, тобто людей, які хочуть повернути все до стану, як було за Януковича, влада ризикує на нове силове протистояння між реваншистами та тими, хто робив попередню революцію», – зазначив активіст.

Пікетувальники також звертають увагу на наявність у системі корупційних кадрів, які намагаються пристосуватися та піти у нову поліцію. Тож громадськість заявляє, що  цього допустити не можна. Вимагали також оновити кадрову комісію та Громадську раду і оголосити публічні кадрові слухання щодо призначень на керівні посади у новій поліції Волині.
Підсумковою вимогою є «долюстрація» екс-очільника Волиської міліції Олександра Терещука, якого призначили на керівні посади у Києві. Активісти підкреслили, що реальна зміна міліції на поліцію не відбудеться без внутрішніх змін.

Начальник Головного Управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига зазначив, що вдячний громаді за активну позицію, проте не має впливу на більшість з вимог. Всі інші питання, які стосуються Головного управління національної поліції у Волинській області, він готовий розглядати. Шпига прийняв від активістів два звернення – на ім’я Міністра внутрішніх справ щодо політичних переслідувань та репресій, друге – щодо кадрових змін в обласному управлінні поліції.

«Якщо ви всі читали закон про поліцію новий, в ньому передбачено створення поліцейських комісій та створення атестаційних комісій», – розповів Шпига. До поліцейської комісії входитиме 5 членів та 2 представники з громадськості. Тож бажаючі можуть подати свою кандидатуру до обласної ради.

Щодо кадрових призначень, Шпига зазначив, що усі призначення до нової поліції відбуватимуться через атестаційну комісію. Зараз же усі працівники тимчасово перебувають на посадах. І лише після проходження комісії у Києві вони претендуватимуть на посади.

«До Терещука ніякого відношення поліцейське управління Волинської області не має. Це питання необхідно ставити до Міністерства внутрішніх справ», – додав очільник управління. Щодо Віскунова, то МРЕО теж не відносяться до структури поліції.

Шпига запропонував ініціативній групі піднятися в управління та детальніше обговорити питання. Очільник управління розповів про атестацію та призначення на посаду працівників. В області питаннями кадрів займатиметься атестаційна комісія в області. Буде створена також нова Громадська рада, бо зараз така діє лише у Києві.

Тож представникам громадських організацій запропонували визначатися  з кандидатурами, які увійдуть до складу атестаційної комісії – половину її складу (7 людей) займуть представники громадськості, а 7 представників від Національної поліції.