У Ковелі підприємство зобовʼязали повернути 30 тисяч гектарів землі

Ковельське підприємство СЛПАТ «Тур» зобовʼязали повернути у власність держави 30 тисяч гектарів землі.

Визнано недійсним та скасовано 30 державних актів на право постійного користування землею вартістю понад 300 мільйонів гривень, ‒ повідомляють у прес-службі прокуратури Волині.

Нагадаємо, згідно з державними актами на право постійного користування землями лісового фонду, підписаними 1994 року тодішнім головою Волинської обласної ради, приватному підприємству«Тур» було передано у використання ці земельні ділянки. Державні акти видано нібито на підставі рішення Волинської обласної ради від 17 березня 1994 року.

Згодом за результатами прокурорської перевірки з’ясувалося, що будь-яких рішень про передачу цих земель в постійне користування СЛАТ «Тур» Волинська обласна рада не приймала. Проектна документація із землеустрою на ці земельні ділянки також не виготовлялась.

Прокуратура Волині у червні минулого року звернулась до господарського суду області з позовом про скасування державних актів на право постійного користування підприємством «Тур» землями лісового фонду і повернення цих земель державі.

Судові інстанції, починаючи від місцевого і до Вищого господарського судів, визнали незаконність передачі земель приватному підприємству. Однак, у задоволенні позову прокуратури було відмовлено, бо нібито збіг строк давності.

У травні 2015 року Верховним судом України задоволено заяву Генеральної прокуратури України про перегляд попередніх рішень судів усіх інстанцій. Справу повернуто на новий розгляд у Вищий господарський суд, який повернув її на новий розгляд суду першої інстанції.

Нині ж господарський суд області підтвердив: землі, якими 20 років незаконно користується Ковельське СЛПАТ «Тур», повинні бути повернуті державі.