Фотоапарат подекуди сильніший за гвинтівку, – військовий фотограф

Відомий військовий фотограф розповів на виставці своїх робіт у Луцьку про те, чи важко знімати війну.

Про це повідомляє Таблоїд Волині.

Сьогодні, 25 листопада,у Галереї мистецтв відбулося відкриття фотовиставки «Чуєш, брате?» одного із найвідоміших військових фотографів Олександра Глядєлова. Виставку показали у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA». Експозиція триватиме до 29 листопада.

На 63-х знімках закарбовані події Революції Гідності та війни на Сході України. Проте до Луцька привезли лише половину робіт.

 «Відповідь на питання, чому я це роблю, мені здається очевидною. Я документальний фотограф, знімаю різні аспекти життя людей. На Майдані я нічого не придумував, просто випадково вийшов 21 листопада на вулицю і з того часу, доки все не закінчилося, був там. Оскільки я не журналіст, а деякі події потребують саме журналістського втручання, я спершу вичікував, приглядався. Коли літом 2014 року стало цілком очевидно, що розпочалася повномасштабна війна, поїхав знімати на Схід», – каже автор фотовиставки.

«Пройшло два роки з часів Майдану, а далі продовжується «фестиваль безнаказаності». Ми зобов’язані навчитися добиватися відповідальності від людей, що приймають рішення, інакше нічого не змінити», – переконаний фотограф.

На запитання, чи доводилося Олександру самому брати зброю до рук, фотограф відповів, що лише тоді, коли проходив армійську службу.

«Ось моя «зброя», яка подекуди сильніша за гвинтівки», – сказав чоловік, тримаючи перед собою аналогову камеру.