Громадські активісти отримували гроші від керівників «Лісової пісні», – журналіст

Члени Громадської ради при Волинській облдержадміністрації Андрій Горошко та Богдан Рущинський надавали санаторію «Лісова пісня» на основі цивільно-правових договорів.

Про це у блозі на “Громадському. Волинь” пише журналістка Оксана Петрук.

Журналістка отримала звіт від ДФІ, який доводить, що члени громадської ради Богдан не є штатними працівниками «Лісової пісні». Проте він і ще двоє його колег надають санаторію платні послуги на основі цивільно-правових договорів.

Журналістка тривалий час намагалася отримати інформацію про працевлаштування  порядку, передбаченому законом – через журналістський запит. Однак директор закладу Віктор Карпук, його заступник Віталій Захарченко (теж член Громадської ради при ОДА) і працівник, який відповідає за юридичні аспекти роботи санаторію не відповіли журналістці. Зокрема, у відповіді на третій по черзі запит написали, що прізвища працівників санаторію, їхні посади і заробітки це комерційна таємниця. Відтак «Громадське. Волинь» подало позов до суду, аби за допомогою Феміди отримати суспільно важливу інформацію. На перше засідання, що відбулося 19 листопада, захищати інтереси «Лісової пісні» ніхто не з’явився. У той же час Державна фінансова інспекція у Волинській області завершила позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Волинського обласного санаторію «Лісова пісня». Простіше кажучи – склала акт стосовно питань, через які ось уже кілька місяців «лихоманить» Громадську раду і звичайних працівників «Лісової пісні», більшість з яких, як повідомляють джерела журналістки, станом на зараз відправили у відпустки за свій рахунок.

Журналістка також опублікувала відеозапис з 20 листопада, на якому Рущинський заперечує працевлаштування в санаторії.

Проте з висновків перевірки, які надала журналісту ДФІ стало ві, що Рущинський і ще двоє його колег надають санаторію платні послуги на основі цивільно-правових договорів.

З акту ДФІ:

«У липні 2015 року між ВОС «Лісова пісня» в особі директора Карпука В.Н. та фізичною особою Рущинським Б.Й. укладено цивільно-правову угоду №74 про юридичний супровід господарської діяльності, предметом якого є здійснення юридичного та аудиторського супроводу ВОС «Лісова пісня» в обсягах та на умовах та на умовах, передбачених цим договором , строк закінчення дії якого 31 липня 2016 року.»

«У липні  2015 між ВОС «Лісова пісня» в особі Карпука В.Н. та фізичною особою Ітані І.М. укладено цивільно-правовий договір №87, про надання послуг радника директора з питань міжнародного співробітництва та інвестиційної діяльності, предметом якого є виконання роботи зі сприяння в організації співпраці санаторію з міжнародними інституціями в обсягах та на умовах, передбачених цим договором, строк закінчення дії якого 1 липня 2020 року»

«У липні 2015 року між ВОС «Лісова пісня» в особі директора Карпука В.Н. та фізичною особою Горошком А.З.  укладено цивільно-правову угоду №75 про організацію захисту економічних інтересів та гарантування безпеки ВОС «Лісова пісня» в обсягах та на умовах, передбачених цим договором, строк закінчення дії якого 31 липня 2016 року.»

Не дешево обійшлись санаторію “помічники” з числа громадських активістів. Окрім найвищих у закладі зарплат їм також було надано право брати кошти на пальне і їздити в оплачувані відрядження. Чимало з яких Захарченко, Горошко і Ітані так і не підтвердили документами.