Україна не платитиме штраф за Крим у темряві

Міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин вважає, що Україні не доведеться платити штрафні санкції за непостачання електроенергії до окупованого Криму.

“Я переконаний, що це буде кваліфікуватися як форс-мажор”, – сказав Демчишин на прес-конференції у понеділок, 23 листопада, – пише ТСН.ua.

За його словами, поки що не було розмови про те, що Україна має сплатити штраф.

“Зараз завдання — відновлювати лінії, відновлювати постачання на українську територію, відновлювати баланс енергетичної системи, забезпечити безпеку людей, які знаходяться в районі цих ліній”, – сказав міністр.

Нагадаємо, пізно увечері 21 листопада біля Чаплинки стався вибух електроопор, який викликав енергетичний колапс.

Активісти, які блокують Крим, повідомили про сутички з силовиками неподалік від селища Чаплинка. Вони заявляли, що їх оточили близько сотні нацгвардійців і бійців батальйону “Херсон” і намагалися прокласти собі шлях до электроопор.

В результаті переговорів між силовиками та активістами обидві сторони відійшли від електроопор. Потім силовики змогли забезпечити ремонтні роботи заземлення ЛЕП. Після цього невідоміпідірвали пошкоджені опори.

В “Крименерго” заявили, що всі населені пункти на анексованому півострові залишилися без світла.

Своєю чергою в Укренерго зазначили, що ремонт електроопор, які подають електрику в Крим, займе до двох днів.

23 листопада керівник підрозділу протидії наркозлочинності МВС Ілля Ківа повідомив, що близько 12 танків РФ впритул підійшли до лінії розмежування між Кримом і материковою частиною України на Херсонщині.

Президент України Петро Порошенко запропонував уряду розглянути питання про припинення вантажного транспортного сполучення та припинення товарообігу з Кримом.