НАТО хоче залагодити конфлікт із Су-24

Туреччина скликала термінове засідання НАТО в Брюсселі.

Країни-члени Альянсу представлені на рівні послів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Переговори відбуваються в закритому режимі. Жодних заяв перед початком зустрічі її учасники не робили.

Туреччина скликала країни Альянсу, щоби поінформувати про інцидент зі збиттям російського літака Су-24. НАТО пильно стежить за розвитком подій.

Водночас блок намагаєтсья розрядити ситуацію. Так, речник організації у смвоєму твітері повідомив, що консультації скликають не за четвертою статею угоди НАТО, яка передбачає термінову зустріч в разі загрози територіальної цілісності або безпеки будь-якої сторони. Власне, мета термінової зустрічі послів – уникнути потенційного військового конфлікту.

До цього закликає і Євросоюз. Так, високий представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні повідомила, що говорила з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, і вони зійшлися на думці, що ескалація неприпустима.

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр також закликає обидві сторони зберігати спокій.

“Ми досі точно не знаємо, що передувало падінню літака. Але реакція Москви та Анкари доводить, що інцидент серйозний. Зараз багато залежить від реакцій в Москві та Анкарі. Я сподіваюся, що обидві столиці розпочнуть прямий діалог, і що там добре розуміють власну відповідальність”, – заявив він.