У Луцьку презентували виставку світлин з Майдану та війни

У Луцьку у рамках фестивалю «Docudays UA» розпочалася виставка світлин відомого українського фотографа Олександра Глядєлова  «Чуєш, брате?». В експозиції представлено понад 30 фото з Майдану та Сходу України.

Відкриття виставку відбулося 24 листопада у Галереї мистецтв.

Експозиція фото подорожує містами України з кінця минулого року, і у кожному місті вона відрізняється – автор постійно додає чи змінює світлини. Після Луцька світлини відвезуть ще у три міста.

Усі фото на виставці – чорно-білі, за кожним фото – окрема історія.

У Луцьку  глядачі мали можливість уперше побачити фото бійця, який залишився без ноги після танкової атаки на блокпост. Він першим побачив танки ворога, та встиг попередити побратимів. Проте після танкового удару боєць лишився без ноги.

«Це працівник банківської сфери. Він львів’янин, родом з Тернополя. Він ішов добровольцем», – розповів Глядєлов. Митець додав, що з усіх фото,окрім Майдану, можна назвати бійців навіть за прізвищами. Тож зараз він спілкується з побратимами, які розповідають про долю героїв світлин. Частина із них і зараз на передовій – хтось повернувся після поранення, а хтось і досі не повернувся додому.

Фотограф виготовляє 4-5 відбитків за день, але іноді може виготовити й один на кілька днів, якщо щось не вдається відразу. Проте особливість процесу виготовлення – кожен відбиток має промитися у протічній воді.

Фотограф каже, що йому як документалісту не вперше довелося знімати війну – він вже пройшов декілька воєнних кампаній. На виставку разом із митцем приїхав його бойовий побратим батальйону «Донбас» – саме з цим батальйоном з яким фотограф провів три тижні на війні.

Глядєлов розповів, що фотографів бійці часто називали божевільними, бо вони, перебуваючи у зоні небезпеки не мали ні зброї ні особливих засобів захисту.

«Ми зобов’язані навчитися добиватися відповідальності від людей, які приймають рішення. Минулого два роки від початку Майдану, але фестиваль безкарності продовжується. Ніхто із тих, хто винний у крові, ну причинах, які привели до крові, в убивствах, із людей з широкими лампасами, які приймали неправильне рішення… ніхто із них не поніс ні найменшої відповідальності. Люди, яких ви бачите на фотографіях, відповіли за все, що відбувалося власним життям та здоров’ям», – сказав фотограф.

Він підкреслив, що усі повинні працювати на перемогу, та не можна забувати про тих, хто має відповісти за вбивства.

Завтра у Галереї мистецтв відбудеться майстер-клас, на який фотограф запрошує усіх охочих.