У Луцьку розпочався міжнародний кінофестиваль «Docudays UA»

У Луцьку стартував ХІІ Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA». У рамках фестивалю волиняни можуть переглянути близько 20-ти фільмів, що розповідають про гідність, людяність та боротьбу за Батьківщину.

Відкриття фестивалю відбулося 23 листопада 2015 р.

Координатор проекту на Волині Богдана Стельмах розповіла, що фільми у рамка фестивалю будуть розповідати, що таке людська гадність та наскільки люди готові жертвувати своїми інтересами заради своєї ідентичності.

«Ми нещодавно відзначили Революцію Гідності, я вважаю. що цей день не завершився 21-шим числом. З нагоди цуг дня ми розпочинаємо фільмами про Майдан», – зазначила Стельмах. Тож документальне кіно демонструватимуть у Луцьку та Ковелі, деякі призначені для школярів чи студентів, інші представлять широкому загалу. Проте фільми можна переглянути лише у рамках фестивалю.

У перший день презентували фільми «Медик йде останньою» та «Скрізь майдан» Після перегляду, на який завітали декілька десятків лучан, враженнями поділилися бійці та волонтери.

Волонтер, боєць та санінструктор 51-шої бригади Тарас Самчук пригадав моменти, коли разом з побратимами витягував поранених бійців. Після перегляду фільму «Медик іде останньою» Самчук зазначив, що картина пройняла його.

«Робота медика в таких умовах – це коли за долі секунди треба приймати важливі правильні рішення. Слава Богу, у мене жоден солдат не пішов до нього», – розповів медик.

Заступник начальника оперативної бойової  прикордонної комендатури «Луцьк-1» Олександр Клець розповів, що йому навіяв спогади фільм «Скрізь Майдан» – ось ніби тільки вчора це відбувалося з ним. Він подякував за можливість переглянути картини.

Волонтер та бард Микола Більшевич виконав для гостей фестивалю авторські пісні про Майдан та війну. Присутні зустріли музику гучними оплесками.

Експерт-політолог Юрій Кресак підкреслив важливість перегляду таких картин у сучасних умовах, тож щиро подякував організаторам.  Організатори фестивалю нагадують про можливості переглядати фільми і у наступні дні фестивалю. Завтра у картинній галереї також відбудеться відкриття виставки світлин відомого українського фотографа Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?» за участю автора.

Переглянути програму фестивалю можна тут.