Лапін розповів, як «кришує» бурштин

Нардеп від Луцька Ігор Лапін відповів на закиди щодо покривання бурштинокопачів чи видобутку бурштину – він пропонує усім охочим долучитися до патрулювання лісу чи затримання бурштинокопачів.

«Бурштинові» питання» поставили Лапіну 23 листопада під час прес-конференції.

Нардеп розповів, що йому часто «закидають» «кришування» бурштину.

«Якщо у нас на сьогоднішній день приходять негідники, які організовують масові заворушення, з фейковими статтями і липовими підписами зробленими одним почерком… саме ці люди, які приходили з такими зверненнями і підписами – це і є організатори масових заворушень, це – кримінально карне діяння. Будь ласка, розслідуйте, проводьте бесіду та опитуйте ту громаду, чи дійсно вони ставили підписи», – сказав Лапін.

Водночас він розповів, що йому відомо, що місцеві люди не підписували звернень. Нардеп розповів, що вкладає у поняття стримування навали буршинокопачвв.

«Вдягаємо форму і їдемо, ночуємо в наметах, живемо в холоді, кирзові чоботи… Якщо хтось хоче цим позайматися – будь ласка.. Якщо це називається «кришування», то будь ласка, долучайтеся усі, коли будуть «орки» і можна отримати лопатою по голові», – додав нардеп.

Завдяки тому, що ліс охороняють бійці Нацгвардії з допомогою представників громадських формувань, ситуацію вдається утримувати.

«Покажіть мені хоч одну свіжу яму», – сказав обранець народу. Лапін додав, що ліс охороняють підрозділи Національної гвардії з різних регіонів та поліції.

«З усієї України, на ротації, бійці Нацгвардії з різних областей замість того, щоб їхати додому до дружин, їх відправляють на ротацію у ліс у Маневичі. Якщо ви звинувачуєте їх в тому, що вони кришують бурштинокопання, то поїдьте і скажіть їм в очі. Домовитися з ними не реально. Це люди з різних регіонів», – підсумував нардеп.

Лапін запропонував усім «любителям поговорити» поспілкуватися з хлопцями, які охороняють ліс від навали бурштинокопачів.