У Європі змінили правила Шенгену після терактів

Кількагодинна зустріч міністрів внутрішніх справ країн Євросоюзу завершилася в Брюсселі.

Там обговорювали реакцію на терористичну атаку на Францію та узгоджували спільні дії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Головним підсумком наради стало те, що внутрішні кордони в ЄС залишаться вільними. Натомість на зовнішніх межах союзу буде посилено контроль.

Незручності чекають на громадян країн-членів Євросоюзу. Їх тепер пильніше контролюватимуть на в’їзді до Шенгенської зони. Якщо раніше документи перевіряли дуже зрідка, то тепер це стане поширеною практикою.

Документи перевірятимуть не тільки на чинність, тобто що це не вкрадений паспорт і не підробка, а і по базам даних, щоби виявити потенційних терористів.

До кінця року Євросоюз планує запровадити єдину систему збереження даних про авіапасажирів. Франція вимагає зберігати дані про рейс і номер кредитки на зовнішніх, а бажано і на внутрішніх європейських рейсах впродовж хоча б року. Це пропонували давно, утім ініціативу блокував Європарламент.

“Єврокомісія погодила попередню реформу Шенгенського кодексу до кінця року з тим, аби запровадити систематичний і обов’язковий контроль на всіх зовнішніх кордонах для всіх людей, які в’їжджають в зону Шенген, включно з тими, хто користується правом вільного в’їзду. І це вкрай важливо. Франція дякує комісії за це, адже контроль має бути запроваджений на постійній основі, так само, як і обмін інформацією через різні системи баз даних, аби завадити руху джихадистів”, – прокоментував домовленості міністр внурішніх справ Франції Бернард Казньов.

Українцям у такому разі хвилюватися немає чого. Умови видачі шенгенських віз не передбачатимуть жодних додаткових вимог чи контролю. Так вирішили міністри.

“Згідно з тим, що було вирішено сьогодні, для громадян не Євросоюзу і не країн Шенгенської угоди жодних змін не перебачено. Зміни стосуватимуться тільки громадян ЄС або тих, хто має дозвіл на проживання в країнах ЄС. Для громадян не Євросоюзу контроль залишиться таким самим. Будуть дивитися паспорти і наявність чинної візи”, – пояснив речник Президенства Люксембургу в ЄС Кароль Еш.