Радбез ООН ухвалив резолюцію про боротьбу з тероризмом

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію по боротьбі з тероризмом, запропоновану Францією. За неї проголосували всі 15 країн-членів РБ ООН.

Про це пише ТСН.ua.

Резолюція закликає всі країни вжити всіх необхідних заходів у відповідності з міжнародним правом, щоб подвоїти і координувати свої зусилля для попередження і припинення терористичних актів, скоєних ІД, “Джебхат ан-Нусра” та іншими групами, пов’язаними з “Аль-Каїдою”.

Крім того, Радбез ООН закликає викорінити безпечний притулок, який терористи створили на значній частині Іраку і Сирії. Також РБ ООН закликає країни-учасниці ООН активізувати свої зусилля для припинення потоку іноземних терористів в Ірак і Сирію, а також припинити фінансування екстремістських угруповань, які отримують вигоду від продажу нафти і предметів старовини.

Резолюція також засудила теракти в Анкарі, Бейруті, Парижі та знищення російського літака А321 в Єгипті.

У преамбулі тексту підтверджується “повага до суверенітету, територіальної цілісності, незалежності та єдності всіх держав у відповідності з цілями і принципами Статуту ООН”, а також підкреслюється, що “тероризм у всіх його формах і проявах являє собою одну з найбільш серйозних загроз міжнародному миру та безпеці”.

Нагадаємо, Росія також внесла до Ради Безпеки ООН оновлений проект резолюції про координацію зусиль у боротьбі з тероризмом, у першу чергу — з угруповання “Ісламська держава”.