Нововолинська шахта №10: сьогодення та майбутнє

Нововолинську шахту № 10 ще не встигли добудувати, а вже певні об’єкти на ній потребують оновлення. За яких умов можна закінчити будівництво, яке вже тягнеться чверть століття, аби копальня приносила прибуток, говорили в Нововолинську 19 листопада.

Перед прес-конференцією журналістам запропонували оглянути територію шахти № 10. У такий спосіб продемонстрували, що вже побудовано, розповіли, як коригувався проект, – пише Волинський інформаційний портал.

Хоча би навіть у тому моменті, що спочатку планували там побудувати гуртожитки для шахтарів. Пізніше від цієї ідеї відмовилися.

Продемонстрували учасникам прес-туру також котельні. Побачили вони і безпосередньо місце спуску у шахту. Щоправда у саму копальню, як пропонували раніше, потрапити не змогли.

Під час спілкування з журналістами, народний депутат Ігор Гузь, який лобіює у Верховній Раді України питання добудови шахти № 10 у Нововолинську, розповів, що нині потрібно наголошувати на цьому питанні, адже починається процес формування державного бюджету на 2016 рік.

Загалом будується вона вже понад чверть століття. Аби поставити крапку, необхідно 2,4 мільярда гривень. Якщо запустити дві лави, то копальня приноситиме дохід. Натомість нині видобуток вугілля на Волині є збитковим. Для прикладу, шахти № 1, № 9 та «Бужанська» видобули цього твердого палива приблизно на сто мільйонів гривень, а дотації з держбюджету отримали 296 мільйонів гривень.

Тож стоїть питання про їх закриття. Нардеп вважає, що потрібно продумати процес реорганізації, щоб шахтарі зі згаданих копалень перейшли на десяту. Адже, якщо їх зараз звільнити, це потягне за собою протести, та й при запуску нової копальні необхідні будуть кваліфіковані кадри, які буде важко знайти. А йдеться про 1,316 тисячі нових робочих місць.

«Якщо десятої не буде, то Волинь перестане бути вугільним краєм», – переконаний Ігор Гузь.

Виконувач обов’язків директора ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» Роман Надолинний, своєю чергою, зазначив, що вже виникають проблеми з об’єктами, побудованими у 90-х роках, які наближаються до стадії непридатності. Тож, аби привести їх у порядок, необхідно 23 мільйони гривень.

Директор ДП «Передпускова дирекція шахти № 10 «Нововолинська» Сергій Кожушкін переконаний, що шахта № 10 – привабливе підприємство. Адже тут видобуватиметься якісне вугілля з високою калорійністю, тож його можна буде використовувати в енергетиці.

Утім, у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості конкретної відповіді про виділення коштів на добудову шахти не дають. Чималими зусиллями вдалося вибити цього року 200 мільйонів гривень, із яких встигли освоїти 80,7 мільйона.

Тож нині будівельні роботи на копальні таки тривають. Звичайно, не такими темпами, як хотілося би.