Зʼявилося відео перших секунд обстрілу терористами кафе у Франції

До британської газети Daily Mail потрапило відео обстрілу терористами кафе у центрі Парижа увечері 13 листопада.

Як повідомляє видання, запис зроблено камерами відеоспостереження, ‒ пише ТСН.

За повідомленнями джерел газети, в атаці брав участь 26-річний Салах Абдеслам, який народився в Брюсселі і був громадянином Франції. Терористи вели хаотичну стрілянину по вікнах піцерії. На кадрах видно, що в той момент, коли почалася атака, відвідувачі і персонал закладу лягли на підлогу і сховалися за столиками. Одна жінка врятувалася, вбігши до кафе і сховавшись за барною стійкою, де її пригорнула до себе співробітниця закладу.

Після того, як стрілянина припинилася, всі покинули приміщення. Ніхто з тих, хто перебував у приміщенні, не загинув.

Нагадаємо, ввечері 13 листопада у Парижі сталася серія терактів. Кілька вибухів пролунали поруч зі стадіоном «Стад де Франс» під час матчу між збірними Франції та Німеччини. На грі був присутній президент Франції Франсуа Олланд. Він не постраждав.

Ще кілька терактів сталися в одному з ресторанів 10-го округу Парижа і концертному залі «Батаклан» ‒ 11-й округ. У ресторані невідомі відкрили стрілянину, а в концертному залі, де відбувався концерт рок-гурту Eagles of Death Metal, відвідувачі стали заручниками. Під час штурму було вбито близько 100 осіб. Це підтвердила французька поліція.

Всього ж, за офіційними даними, загинуло 140 осіб – 100 під час штурму концертного залу і 40 в інших локаціях Парижа. Президент Франції Франсуа Олланд підтвердив, що всі терористи, що захопили заручників в «Батаклані», вбиті. Водночас CNN повідомляє про 153 загиблих.

Відповідальність за теракти взяло на себе терористичне угрупування «Ісламська держава». «Це вендета за Сирію. Це 11 вересня Франції», ‒ цитує заяву терористів італійський інформаційний телеканал Sky Tg2.