Як поводитися під час теракту. ІНФОГРАФІКА

PARIS, FRANCE - NOVEMBER 13:  A medic tends to a man after an attack near the Boulevard des Filles-du-Calvaire November 13, 2015 in Paris, France. Gunfire and explosions in multiple locations erupted in the French capital with early casualty reports indicating at least 60 dead. (Photo by Thierry Chesnot/Getty Images)

Національне агентство з боротьби з тероризмом Британії після нападів у Парижі розробило пам’ятку для звичайних людей, в якій йдеться про те, що робити в разі нападів.

Про це пише ТСН.ua із посиланням на російську службу ВВС.

Багато з тих, хто пережив події у Парижі кажуть, що вони сприйняли перші постріли за звуки петард або феєрверків. Як зауважує психолог та інструктор з виживання в бойових умовах Джон Ліч, така помилка є типовою.

“Ми реагуємо на вже присутній в нашій свідомості образ, і ми не реагуємо безпосередньо на своє оточення, що робить нас вразливими”, — зазначив експерт.

• Готовність до гіршого

“У таких випадках необхідно поставити собі питання – якщо справа дійде до гіршого, що я буду робити?” — зазначає Ліч.

Психолог наголошує, що дуже важливо звертати увагу на розташування аварійних виходів. Якщо б люди постійно мали це на увазі, число жертв можна було б зменшити, підкреслює Ліч. Під час нападу на концертний зал “Батаклан” в Парижі охоронець вивів групу людей із залу через такий вихід ліворуч від сцени. Переважна більшість людей в умовах збройного нападу виявляються паралізованими і нездатними нічого зробити.

• Швидкість реакції

Лише 15% людей реагують на такі обставини таким чином, щоб підвищити свої шанси на виживання. До 75% будуть дуже вражені тим, що відбувається, щоб зважитися на якісь дії. Решта 10% будуть реагувати негативним чином, що скоротить їхні власні шанси на виживання та ускладнить становище інших, зазначає психолог.

Готовність до дій підвищує ймовірність порятунку з критичної ситуації, підкреслює експерт. Проте в природі людини закладено прагнення узгоджувати свою поведінку з поведінкою інших членів групи. В рамках класичного експерименту психологи спостерігали поведінку людей, що опинилися в закритому приміщенні, яке наповнювалося димом. Люди, які були там самі по собі, реагували на ситуацію швидше, ніж люди, які опинилися там в складі групи.

• Сховатися від очей лиходіїв

Колишній військовий інструктор і спеціаліст з питань особистої безпеки Іан Рід каже: перше, що треба робити в таких ситуаціях, – постаратися знайти укриття і зникнути з очей нападників. Для цього буває достатньо просто лягти на підлогу, але в ідеальному випадку краще сховатися де-небудь.

Найкращим укриттям є товсті бетонні стіни. Автівки рідко допомагають, оскільки тонке залізо не в змозі зупинити кулі. Однак навіть машина – краще, ніж нічого.

“Зазвичай терористи стріляють навмання по рухомій цілі, – вказує Рід, – особливо якщо справа відбувається в темряві”.

Тож експерти радять не рухатися, наводячи приклад чоловіка і дружини з Ірландії, які врятувалися, прикинувшись мертвими.

tmp723205276710207488