Як поводитися під час теракту. ІНФОГРАФІКА

Національне агентство з боротьби з тероризмом Британії після нападів у Парижі розробило пам’ятку для звичайних людей, в якій йдеться про те, що робити в разі нападів.

Про це пише ТСН.ua із посиланням на російську службу ВВС.

Багато з тих, хто пережив події у Парижі кажуть, що вони сприйняли перші постріли за звуки петард або феєрверків. Як зауважує психолог та інструктор з виживання в бойових умовах Джон Ліч, така помилка є типовою.

“Ми реагуємо на вже присутній в нашій свідомості образ, і ми не реагуємо безпосередньо на своє оточення, що робить нас вразливими”, — зазначив експерт.

• Готовність до гіршого

“У таких випадках необхідно поставити собі питання – якщо справа дійде до гіршого, що я буду робити?” — зазначає Ліч.

Психолог наголошує, що дуже важливо звертати увагу на розташування аварійних виходів. Якщо б люди постійно мали це на увазі, число жертв можна було б зменшити, підкреслює Ліч. Під час нападу на концертний зал “Батаклан” в Парижі охоронець вивів групу людей із залу через такий вихід ліворуч від сцени. Переважна більшість людей в умовах збройного нападу виявляються паралізованими і нездатними нічого зробити.

• Швидкість реакції

Лише 15% людей реагують на такі обставини таким чином, щоб підвищити свої шанси на виживання. До 75% будуть дуже вражені тим, що відбувається, щоб зважитися на якісь дії. Решта 10% будуть реагувати негативним чином, що скоротить їхні власні шанси на виживання та ускладнить становище інших, зазначає психолог.

Готовність до дій підвищує ймовірність порятунку з критичної ситуації, підкреслює експерт. Проте в природі людини закладено прагнення узгоджувати свою поведінку з поведінкою інших членів групи. В рамках класичного експерименту психологи спостерігали поведінку людей, що опинилися в закритому приміщенні, яке наповнювалося димом. Люди, які були там самі по собі, реагували на ситуацію швидше, ніж люди, які опинилися там в складі групи.

• Сховатися від очей лиходіїв

Колишній військовий інструктор і спеціаліст з питань особистої безпеки Іан Рід каже: перше, що треба робити в таких ситуаціях, – постаратися знайти укриття і зникнути з очей нападників. Для цього буває достатньо просто лягти на підлогу, але в ідеальному випадку краще сховатися де-небудь.

Найкращим укриттям є товсті бетонні стіни. Автівки рідко допомагають, оскільки тонке залізо не в змозі зупинити кулі. Однак навіть машина – краще, ніж нічого.

“Зазвичай терористи стріляють навмання по рухомій цілі, – вказує Рід, – особливо якщо справа відбувається в темряві”.

Тож експерти радять не рухатися, наводячи приклад чоловіка і дружини з Ірландії, які врятувалися, прикинувшись мертвими.

tmp723205276710207488