Луцьк: активісти згадали події Майдану

У Волинському краєзнавчому музеї вшанували пам’ять загиблих на Майдані Героїв.

Захід відбувся у четвер, 19 листопада, у Луцьку.

В рамках відзначення другої річниці Революції Гідності у Волинському Краєзнавчому музеї відкрили виставку «Герої не вмирають», присвячену подіям Майдану.

Окрім того, в актовій залі музею студенти зустрілися з волинськими активістами Революції.

Член самооборони Волині Богдан Климчук та активіст 35-ї сотні «Волинська Січ» поділився спогадами зими 2013-2014 року.

За словами самооборонівця та волонтера Сергія Рижкова, вся надія на молодь. Мовляв, старше покоління боїться змін, втратити роботу, молоді ж люди повинні не боятися і діяти рішуче.

Керівник Волинського обласного центру допомоги учасникам АТО, боєць 35-ї сотні Майдану та доброволець «Азову» Олексій Кушнєр закликав молодь виходити зі свої зони комфорту і допомагати тим, хто цього потребує. Активіст запевнив, що учасники Майдану знали, що можуть потрапити за грати на 15 років, однак, продовжували боротися за краще життя.

На заході виступив також сотенний 35-ї сотні Самооборони Павло Данильчук. За його словами, українці унікальна нація, здатна на подвиги та одномоментні кроки, але не на системні зміни.

До слова, Данильчук повернувся з відкриття першої сесії новообраного голови Дернівської сільської ради Олександра Гуча, який був поранений на Майдані. Чоловік згадав загиблих на Майдані бійців 35-ї сотні.

Поранений на Майдані боєць 35-ї сотні Олександр Нечипурук розповів, що любов до Батьківщини у ньому виховував дідусь. За його словами, він ніколи не шкодував, що взяв участь в Революції Гідності, хоча на той момент мав свій власний бізнес, дружину і двох дітей.

«Зміни якісні в державі можете зробити тільки Ви. 40-річні вже не спроможні на це», – звернувся лучанин до молоді.

Як стверджує Нечипурук, головне – гуртуватися і діяти у потрібному країні руслі.

Окрім того, відвідувачам презентували проект «Усна історія Майдану». Так, представниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук розповіла про те, що дуже важливо задокументувати спогади учасників Майдану, мовляв, з часом емоції згасають.

Викладачка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та громадська діячка Оксана Ярош, яка опікується організацією інтерв’ю у Луцьку, зазначила, що записувати спогади майданівців непросто, мовляв, люди знову все згадують та повертаються у ті події. Також активістка переконана, що кожна історія – суб’єктивна, однак, усі записані спогади – це об’єктивна картина.

Наостанок запрошені переглянули короткі ролики-спогади волинських активістів Майдану.