Волинь: батьки в суді домагатимуться статусу «сімʼї загиблого»

Батьки загиблого героя із Володимира-Волинського Дмитра Колєснікова борються із Міністерством оборони та в судовому порядку доводять, що вони мають право на статус «сімʼї учасника бойових дій».

Така ситуація склалася через те, що від початку війни бійці, які служили у добровольчих корпусах, не були прирівняні до солдатів Збройних сил України. Відтак, ні зарплатні, ні лікування, ні статусів ‒ ні хлопцям, ні їхнім сім’ям державою не передбачалося, ‒ пише Буг.

Цього року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Відповідно до нього, воїни, які служили у добровольчих військових з’єднаннях, прирівнялися до військовослужбовців ЗСУ.

Однак, аби довести, що Дмитро насправді воював та загинув за нашу державу, необхідно було збирати покази свідків, кіпи паперів, довідок та інших доказів.

«На даний момент у нас доказів більш ніж достатньо. Процес підготовки справи до передачі у суд був складний та не простий. Наприклад, свідків того, що Дмитро служив у зоні АТО, довелося шукати і за допомогою інтернету, їздити у Житомирську область за показами побратимів, вести переписку з Міністерством оборони, соціальними службами, військкоматом і так далі. Зараз у нас є свідчення 7-ми кіборгів із 95-ї окремої аеромобільної бригади про те, що Колєсніков справді служив і загинув в АТО та усі інші необхідні документи», ‒ каже адвокат Микола Омелянчук.

Він розповів, що позовна заява настільки об’ємна, що писати її довелося тиждень. В Україні немає ще на сьогодні судової практики у розгляді таких справ, кажуть юристи, це перший прецедент в державі по набуттю статусу сім’єю загиблого добровольця.

Зараз усі матеріали передані до Володимир-Волинського міського суду. Однак, засідання ще не призначене, суддя не визначений.

«За моїми прогнозами, справа займе не більше двох місяців. Однак, хід її залежатиме від призначеного судді та його позиції по процедурі ведення», – каже адвокат.