Володимир: будинок для військових «заморозили»

На Волині, попри офіційні дозволи, зведення будинку для військових заморозили вже наприкінці будівництва. Міністерство оборони почало зводити чотириповерховий будинок у Володимирі-Волинському ще 7 років тому. Проте для завершення робіт грошей забракло. Відтак на це житло й досі очікують 44 родини.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Незавершений чотириповерховий будинок для військових у Володимирі-Волинському може стати довгобудом. Ще в серпні місцеві мешканці мали святкувати тут новосілля, але роботи несподівано заморозили. Відтак частина будинку сьогодні залишається без покрівлі.

«У 2013-му році достатньо було докласти 4,6 мільйони гривень, щоб завершити будівництво. А от вже у січні 2015-го потрібно було вже майже 7 мільйонів. Зараз я навіть точно не можу підрахувати, скільки необхідно коштів відповідно до теперішнього курсу долару», – зазначив начальник будівельної дільниці Сільвестр Григорась.

Чоловік місцевої жительки Віри Крепець загинув на війні. Державних виплат на купівлю їй житла бракує. Нещодавно жінку поставили на міську квартирну чергу, але надії отримати житло мало. Тому вдова з двома дітьми опинилася у безвихідній ситуації.

«Ми живемо в старому будинку, де весь час треба чоловіча сила. Я роблю, що можу, але цього недостатньо. Весь час когось потрібно наймати, платити за роботу», – розповідає вдова військовослужбовця Віра Крепець.

У черзі на соціальне житло у Володимирі-Волинському наразі перебуває півтисячі сімей. Проте місцеві чиновники переконують, що нічого вдіяти не можуть.

«Вплинути на це ми не маємо права. Це державна власність, а ми орган місцевого самоврядування. Можливо, ми б і намагалися знайти кошти для цього будівництва, але цей будинок нам не належить» – пояснює начальник управління ЖКГ Володимир-Волинської міської ради Віктор Фіщук.

Відтак, тендер на завершення робіт на цьому будівництві проведуть лише у лютому. Натомість в області зараз залишається ще 5 військових довгобудів.