Серед затриманих терористів не виявилося натхненника атак

Прокурор Парижа Франсуа Молен розповів, що в ході спецоперації було затримано вісім осіб (а не сім, як повідомлялося раніше).

Про це пише ТСН.ua.

Серед них немає ні Абдельхаміда Абауда, передбачуваного організатора терактів, якого намагалися розшукати поліцейські, ні Салаха Абдесалама. Імена затриманих не називаються. За даними ЗМІ, серед затриманих є господар квартири, який надав її своїм друзям, і його подруга; двоє єгиптян, що жили в сквоті поверхом нижче; і ще чотири чоловіки. Франсуа Молен розповів, що поліцейські пішли на штурм квартири в Сен-Дені (найближчому передмісті Парижа) після того, як джерело повідомило, ніби Абауд все ще знаходиться на території Франції. У поліції були підстави вважати, що він ховається в цій квартирі.

Прокурор Парижа не назвав імена тих, хто помер при проведенні спецоперації. У той же час ЗМІ повідомили, що смертницею, що вибухнула в квартирі, була двоюрідною сестрою Абауда. Чоловік, убитий чи гранатою, то кулею снайпера, поки не пізнаний. За даними The Washington Post, Абдельхамід Абауд був убитий під час штурму, але Молен цього не підтвердив.

Спецоперація із затримання передбачуваних терористів пройшла рано вранці 18 листопада. Поліцейські вступили в перестрілку з людьми, які перебували в квартирі. Операція тривала близько семи годин. В ході неї були поранені п’ятеро поліцейських.

Нагадаємо, що терористи планували теракти в аеропорту і торговому центрі в Парижі.

13 листопада в Парижі відбулася серія терактів. Жертвами нападів стали щонайменше 129 осіб. Терористи влаштували кілька перестрілок в різних частинах міста, здійснили три вибухи біля футбольного стадіону, а також захопили заручників в концертному залі. Вісьмох терористів силовикам вдалося ліквідувати.

За офіційними даними французької прокуратури у нападах на Париж брали участь 8 осіб, які були знищені.