У Луцьку розмірковують над новою Конституцією

Україні потрібна народна Конституція – правдива, максимально проста, реалістична й українська. Її повинні писати всі, а не лише окремі представники суспільства, – переконані засновники Коаліції громадянського суспільства «Народна Конституція».

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

За словами співзасновника Коаліції Геннадія Друзенка, у пошуку свідомих громадян його однодумці завітали до Луцька й мають на меті об’їхати всю країну.

Перш ніж щось змінювати, варто спробувати виконувати чинну Конституцію, – висловив свою позицію Богдан Шиба, Луцький міський голова 2006-2010 років, який також взяв участь в обговоренні. На його думку, «писання» нового документа за нинішніх воєнних обставин може знищити державу.

Депутат Верховної Ради України І скликання Андрій Бондарчук нагадав, за яких обставин приймалася чинна Конституція. Надмірна демократичність і лояльність, що закладені у цьому документі, призвели до втрати територій і розколу України, – вважає він.

Голова Апеляційного суду Волині Петро Філюк відзначив низький рівень законотворчості в Україні. З його слів, наразі усі зміни є більше політичною потребою, ніж суспільною.

Засновники Коаліції громадянського суспільства «Народна Конституція» вважають, що для внесення змін до основного документа країни треба щонайменше 1-2 роки.