Суд у Луцьку виправдав бійця

Апеляційний суд Волинської області відхилив апеляцію військової прокуратури Західного регіону на рішення Володимир-Волинського міського суду щодо виправдання бійця 51-ої бригади Віктора Котика.

Як ідеться в апеляції прокуратури, суд першої інстанції нібито порушив норми статей 314 та 370 КПК при розгляді справи, тому вони наполягають на задоволенні апеляції. Проте під час розгляду військовий прокурор не зміг відповісти, які ж саме порушення вони побачили у рішенні суду першої інстанції.

Натомість захисник Віктора Котика Василь Нагорний наполягає, що прокурор у апеляційній скарзі не навів фактів, які б підтверджувати порушення, тому просить відхилити скаргу. До того ж Котику вручали обвинувальний акт без присутності захисника та до того, як він пройшов реабілітацію (боєць був у полоні та отримав контузію).

У підсумку суд вирішив відхилити апеляційну скаргу прокуратури, адже вона не відповідає нормам статей 291 та 293 КПК. Зокрема прокуратура не вказала фактичні обставини порушення бійця, мотив, мету та час вчинення ймовірного злочину. Також підозрюваному не вручили копію матеріалів справи, а необхідні процесуальні дії здійснювали без участі захисника.

Нардеп від Луцька Ігор Лапін, що також прийшов на суд, вважає, що «в дезертири» багатьох бійців записали механічно та невиправдано. Зокрема у списку людей, яких назвали дезертирами, є «двохсоті» (загиблі) та «трьохсоті»(поранені), які ними ніяк не могли бути. Також він назвав представника військової прокуратури «нульовим», бо той не зміг нормально відповісти на жодне запитання суду.

Нагадаємо, Володимир-Волинський міськсуд повернув прокуратурі обвинувальний акт у справі волинського бійця АТО Віктора Котика, якому інкримінують самовільне залишення частини.